Dobre implanty zębów

Implanty zębów ukorzeniają się w prawie 100% przypadków. Większość jest wykonana z tytanu, ale dostępne są także implanty z cyrkonu. Do celów medycznych stosuje się czysty i obojętny materiał, który ma normalny kontakt ze środowiskiem człowieka. Dobre implanty zębów to takie, które założone szybko i bezboleśnie wytrzymają długo i nie spowodują żadnych niedogodności dla ich właściciela. Zwykle mówiąc o zabiegu implantologicznym mamy na myśli długość okresu od początku do końca zabiegu.

Nawet najlepsze implanty zębów ukorzeniają się w ciągu sześciu miesięcy i dopiero wtedy można rozpocząć przygotowanie korony oraz jej montaż. Aby zainstalować dobre implanty zębów, skontaktuj się z nowoczesnym gabinetem dentystycznym i zapisz się na diagnostykę. Implantolog wykona zdjęcie panoramiczne, które określi wymaganą ilość implantów oraz ich dokładną lokalizację.

Czym kierować się przy wyborze dobrych implantów zębów?

Przy wyborze dobrego implantu zębów większość pacjentów kieruje się przede wszystkim kosztem. Cena systemów ekonomiczny może być 2 razy niższa niż produktów klasy premium. To prawda, jednak należy zauważyć, że te ostatnie zapewniają lepszą osteointegrację dzięki zastosowaniu zaawansowanego stopu i rodzaju powłoki. Ponadto implanty klasy ekonomicznej nie są stosowane we wszystkich przypadkach.

Aby ustalić, który implant zębów jest najlepszy w Twojej sytuacji, musisz udać się do gabinetu dentystycznego. Dopiero po dokładnym zbadaniu stomatolog będzie mógł polecić kilka opcji dla korzeni tytanowych lub cyrkonowych z różnych segmentów cenowych. Dobre implanty zębów z tytanu najczęściej są stożkowe wyróżnia ich łatwość wszczepiania, brak odczuwania bólu podczas zabiegu, długa żywotność, dobra kompatybilność z tkanką kostną.

Dobre implanty zębów cyrkonowe zapewniają wysokiej jakości estetykę, wytrzymałość oraz wysoką odporność na reakcje chemiczne. Na korzeniach cyrkonowych dużo wolniej następuje osadzanie się płytki nazębnej, nie występują problemy z odchylaniem dziąseł i zanikiem kości. Zarówno implanty zębów z tytanu i z cyrkonu mają podobną elastyczność do naturalnej tkanki kostnej, dlatego nie dochodzi do odkształcenia kości podczas jedzenia. Podczas konsultacji w gabinecie dentystycznym, implantolog razem z pacjentem wybierają optymalny implant.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze marki implantów zębów?

Ważne jest, aby wiedzieć, że każdy system implantologiczny ma swoje zalety i wady. Niektóre produkty są bardziej odpowiednie w pewnych sytuacjach niż inne. Podczas konsultacji w gabinecie dentystycznym, na podstawie wyników badania, stomatolog dokładnie przeanalizuje cechy Twojej sytuacji. W praktyce stomatologicznej implantolog wykorzystuje przede wszystkim implanty firmy Straumann i Dentium, czasami korzysta z krótkich implantów Bicon.

Od czego zależy wybór konkretnej marki implantów zębów? Od gęstości kości, odbudowy protetycznej oraz możliwości finansowych pacjenta. Dobre implanty zębów pochodzące z w/w firm zostały uznane za produkty stomatologiczne najwyższej jakości, ponieważ potwierdziły to badania naukowe i stała dostępność elementów wymiennych.

Od czego zależy żywotność sztucznego korzenia? Od rodzaju połączenia implant-łącznik. Istnieją dwa rodzaje połączeń: płaskie i stożkowe. Najlepsze są implanty ze stożkowym połączeniem z łącznikiem. Po pierwsze, usuwa szczelinę między koroną a sztucznym korzeniem, do której mogłyby przedostać się mikroorganizmy i doprowadzić do odrzucenia sztucznego korzenia. Po drugie, wytrzyma duże obciążenia i nie spowoduje resorpcji kości wokół korzenia tytanowego.

Jakie są najlepsze implanty zębów?

Pytanie, które implanty zębów są najlepsze jest podobne do pytania jaki jest najlepszy samochód? Podróżowanie po Riwierze Francuskiej, przewożenie ładunków, przewożenie dzieci, czy istnieje uniwersalny transport na wszystkie przypadki? Tak samo jest z implantami. Lepiej zadać sobie pytanie, który implant zębowy lepiej wszczepić w każdej indywidualnej sytuacji. Klasyczne implanty stożkowo-cylindryczne są uniwersalne. Nadają się do odbudowy dowolnego zęba, jednak do ich zabezpieczenia wymagana jest wystarczająca ilość tkanki kostnej, ponieważ wytrzymują duże obciążenie żucia.

W przypadku atrofii tkanki kostnej do odbudowy zębów żuchwy stosuje się blaszkowate implanty podstawne. Dzięki specjalnej bocznej metodzie mocowania w kości eliminuje się konieczność przeszczepu kości. Do odbudowy zębów w pierwszym rzędzie stosuje się zarówno mini, jak i klasyczne implanty zębów. Co jest lepsze? Stomatolog w gabinecie, stwierdzi stan układu zębodołowego. Jeśli objętość kości na to pozwala, może zalecić mini-implanty. Cecha konstrukcyjna umożliwia założenie implantu i korony na jednej wizycie. Czołowi producenci implantów produkują systemy dla każdego rodzaju implantacji. Istnieje możliwość wyboru rozmiarów, co pozwala na dobranie idealnego implantu dla każdego pacjenta. W gabinecie dentystycznym implantolog współpracuje tylko ze sprawdzonymi markami, które wyznaczają branżowe standardy.