Tajniki Idealnej Konsystencji Sernika Gotowanego Siostry Anastazji

Któż z nas nie lubi sernika? Jednak zamiast tego tradycyjnego, warto przygotować np. sernik z brzoskwiniami siostry Anastazji w wersji gotowanej. Dziś podpowiemy Wam, jak go zrobić i o czym pamiętać, by konsystencja sernika była jedwabista.

Sernik gotowany – jak stworzyć go krok po kroku?

Przygotowanie masy serowej do sernika jest kluczem do jego smaku. Sernik gotowany ma naprawdę ciekawy smak. Dodatkowo można dodać do niego różnego rodzaju dodatki, jednak naszym zdaniem, zamiast rodzynek czy skórki cytrynowej, warto wybrać brzoskwinie. Można wybrać te z puszki, ale i świeże. Najlepiej pokroić je w kosteczkę. Nie może być ona jednak zbyt drobna. Sernika z brzoskwiniami nie trzeba wcale piec w piekarniku z dodatkiem szklanki wody. Masę można ugotować w garnku, ważne by miał on grube dno, tak aby składniki nie przywierały. Nie zapomnijcie jeszcze o tym, by wybierać tylko i wyłącznie wysokiej jakości składniki. Ser nie może być zbyt kwaśny, gdyż to może całkowicie zepsuć smak ciasta. Dodatkowo zamiast przygotowywać ciasto kruche czy biszkopt możecie użyć herbatników maślanych.

Sernik gotowany na herbatnikach – rozpływające się w ustach ciasto

Na początek w garnku umieszczamy kostkę masła, koniecznie 82%, bez soli. Rozpuszczamy je na małym ogniu. Następnie dodajemy pół szklanki drobnego cukru. Składniki mieszamy drewnianą łyżką do czasu aż się połączą i masa będzie gładka. Warto następnie dodać odrobinę esencji waniliowej, która wzbogaci smak. W kolejnym kroku dodajemy kilogram twarogu półtłustego. Należy go wcześniej dwukrotnie zmielić. Od razu wbijamy 5 średnich jaj i całość energicznie mieszamy, aż składniki się połączą i masa powoli zacznie gęstnieć. Masa serowa powinna gotować się minimum 3 minuty.

Jak przygotować masę budyniową?

Gdy masa serowa się gotuje, w szklance mleka rozpuszczamy dwie łyżeczki cukru waniliowego, łyżkę mąki pszennej i pół łyżki mąki ziemniaczanej. Dodajemy miksturę do masy serowej i wszystkie składniki energicznie mieszamy. Gotujemy jeszcze dwie minuty, zanim masa zgęstnieje. Na koniec wylewamy ja na herbatniki umieszczone na blaszce. Możecie również przygotować warstwę herbatników, następnie wylać część masy, na masę serową ułożyć kolejną warstwę herbatników i ponownie wylać masę serową. Jeżeli chcecie zapoznać się z przepisem na sernik z brzoskwiniami, to znajdziecie go na stronie: https://zioloweherbaty.pl/sernik-z-brzoskwiniami-siostry-anastazji/.