Kiedy warto kupić materac przeciwodleżynowy i jaki wybrać?

Materac przeciwodleżynowy to produkt, dzięki któremu można uniknąć groźnych dla zdrowia odleżyn. Powstają one w wyniku długotrwałego przebywania w pozycji leżącej.  To wynik powolnego krążenia krwi oraz nadmiernego ucisku na dane części ciała. Odleżyny są nie tylko wyjątkowo nieestetyczne, ale również bardzo bolesne, dlatego wymagane jest działanie profilaktyczne w celu ochrony ciała przed ich powstawaniem. Doskonale sprawdzają się tu materace przeciwodleżynowe, które poprawiają komfort życia, zarówno fizyczny, jak i psychiczny.

Materac przeciwodleżynowy – czym jest?

Materac przeciwodleżynowy to produkt, dzięki któremu można zmniejszyć ryzyko powstawania odleżyn. Dzięki swojej budowie zapewnia ruch, który stymuluje pracę tkanek, dzięki czemu ryzyko powstawania odleżyn ulega zmniejszeniu. Ciągła praca materaca i osoby leżącej prowadzi do pobudzania tkanek oraz do wentylowania ciała, dzięki temu skóra nie jest uciskana w sposób ciągły. Materace przeciwodleżynowe pobudzają krążenie krwi, zmniejszają odczuwany ból związany z długotrwałym leżeniem. Dodatkowo pozwalają na utrzymanie prawidłowej temperatury ciała oraz zapewniają jak najlepszy poziom wilgotności, dlatego nie ma ryzyka ich powstawania. Jeśli jednak osoba chora ma odleżyny, zakup takiego materaca pozwoli przyśpieszyć ich gojenie. Niewiele osób wie, że materac na odleżyny wspomaga pracę osób, które opiekują się chorymi, gdyż nie ma konieczności ciągłej zmiany pozycji leżących. Jest lekki, łatwy w przenoszeniu oraz utrzymaniu go w czystości. Profilaktyka odleżyn ma kluczowe znaczenie dla zdrowia wszystkich osób leżących, stąd warto zapobiegać ich powstawaniu.

Materac przeciwodleżynowy – jaki wybrać?

Materace przeciwodleżynowe to produkty, które skutecznie zapobiegają powstawaniu ran i związanych z nimi dolegliwości bólowych. Istnieją materace rurowe, bąbelkowe oraz piankowe gofrowane. Dwa pierwsze modele są wyposażone w pompę zmiennociśnieniową, natomiast gofrowany wykonany jest ze sprężystej pianki, która zapewnia optymalne dopasowanie do anatomii ciała oraz równomierne rozłożenie ciężaru ciała.

 

Materace bąbelkowe składają się z komór, które wypełniają się powietrzem. Poleca się je osobom, które nie wymagają długotrwałego leczenia. Nowoczesna i doskonale dopasowana struktura materaca zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza, co pozwala na zmniejszenie potliwości ciała. Dzięki temu, że dochodzi do regularnej zmiany ciśnienia w komorach, możliwe jest zmniejszenie ryzyka powstawania odleżyn. Z kolei materac rurowy jest elastyczny, miękki i bardzo miły dla ciała. Ma komory, które wypełniają się powietrzem w sposób regularny, a następnie opróżniają. To wszystko prowadzi do zapewnienia jak najlepszej wentylacji, izolacji przed powstawaniem odleżyn oraz poprawy ukrwienia skóry.

Gdzie kupić dobry materac przeciwodleżynowy?

Wybierając materac przeciwodleżynowy należy wziąć pod uwagę wagę osoby chorej oraz to, przez jaki czas będzie ona znajdowała się w pozycji leżącej. Dla długotrwałego leczenia zalecane są materace rurkowe, które wykazują doskonałą skuteczność w walce z odleżynami. Inne materace są równie skuteczne. Wszystko zależy jednak od pacjenta. Na stronie www.chlonne24.pl można znaleźć wiele modeli w atrakcyjnych cenach. Warto wiedzieć, że materace są skutecznym środkiem w zapobieganiu powstawania odleżyn. Znaczenie łatwiej jest im zapobiegać niż leczyć, gdyż są one nie tylko wyjątkowo nieestetyczne, ale również bardzo bolesne dla pacjentów.