Jakie akcesoria do masażu warto mieć w swoim domu? Sprawdź przykłady

Często zmagasz się z bólem ciała? A może po prostu szukasz sposobu na zapewnienie sobie chwili relaksu we własnym domu? Polecamy poznać lepiej akcesoria do masażu. Na rynku dostępne są rozmaite produkty, które są w stanie zadbać o spięte mięśnie i obolałe ciało. W poniższym tekście zebraliśmy najpopularniejsze akcesoria do masażu relaksacyjnego. Zapoznaj się z ich opisami i zastanów się, które z urządzeń najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Fotel do masażu

Naszą listę zaczynamy z wysokiego C. Fotel masujący to ekskluzywny mebel, który zagwarantuje ukojenie obolałym plecom, pośladkom i karkowi. To doskonały zakup, jeśli nie masz czasu na częste wizyty u swojego masażysty lub fizjoterapeuty. Oczywiście urządzenie nie zastąpi pracy specjalisty, ale będzie jej świetnym uzupełnieniem. Zapewniamy, że warto inwestować w akcesoria do masażu pleców, które swoim działaniem pomagają poradzić sobie z bólem, stresem czy ciężkim dniem w pracy.

Na rynku dostępne są różne fotele masujące. Różnią się nie tylko swoim wyglądem, ale przede wszystkim wbudowanymi funkcjami. Można wyróżnić programy nakierowane na konkretną część ciała lub na wybraną technikę masażu. Wbudowany w fotel podnóżek sprawi, że cała „sesja” będzie jeszcze bardziej odprężająca.

Poduszka do masażu

Być może nie stać Cię na zakup fotela masującego. Na szczęście akcesoria do masażu relaksacyjnego tworzą zróżnicowaną kategorię produktów. Wśród nich na uwagę zasługuje np. poduszka wyposażona w głowice masujące. Można stosować ją na siedząco lub na leżąco – wszystko zależy od Twoich preferencji. Taką poduszkę można nie tylko położyć pod głową, ale i pod odcinkiem lędźwiowym czy pod udami – wszędzie tam, gdzie potrzebne jest rozluźnienie mięśni. Wystarczy tylko kilka minut takiego masażu, aby złagodzić ból, a nawet ułatwić zasypianie.

Dobrze zdecydować się na model wyposażony w funkcję ciepła, dzięki czemu upragnione ukojenie obolałego ciała przyjdzie jeszcze szybciej. Szukając odpowiedniego modelu, zwróć też uwagę na materiał, z którego powstała poduszka. Użyta poszewka powinna być wykonana jednocześnie z przyjemnej dla skóry, ale i wytrzymałej tkaniny.

Jeśli interesują Cię akcesoria do masażu w domu, które nie zajmują dużo miejsca, to taka poduszka będzie na pewno odpowiednim wyborem.

Pistolet do masażu

Kolejnym urządzeniem, w które warto się zaopatrzyć, jest pistolet do masażu wyposażony w wymienne końcówki masujące o różnych kształtach. Co ciekawe, w ciągu jednej sekundy urządzenie to jest w stanie zapewnić kilkadziesiąt uderzeń. Dołączone do zestawu końcówki należy wymieniać w zależności od masowanej części ciała. Przykładowo płaska końcówka, która dobrze przylega do skóry, sprawdzi się do masażu dużych powierzchni, jak np. pleców. Natomiast końcówka „pocisk” o znacznie mniejszym kształcie będzie idealna do wymasowania stóp. Akcesoria do masażu pleców na pewno będą posiadać dołączoną do opakowania instrukcję obsługi, dzięki której poznasz wszystkie elementy i ich zastosowanie.

I choć akcesoria do masażu w domu kojarzą się raczej z zapewnieniem sobie chwili relaksu, to taki pistolet sprawdzi się również u osób aktywnych fizycznie, które chcą przyspieszyć regenerację mięśni lub pozbyć się bólu po przebytych kontuzjach.

Nie wiesz, gdzie kupić akcesoria do masażu relaksacyjnego? Najlepiej wybrać sklep cieszący się popularnością i zaufaniem konsumentów. Jednym z takich miejsc jest JohnsonFitness.pl. W asortymencie tego sklepu znajdziesz różnorodne produkty stworzone przez Synca Wellness. Pamiętaj, aby dopasować urządzenie masujące do swoich potrzeb!