Czy seks jest tematem tabu? Czyli o czym rozmawia GentleWoman 

Seks, seks, seks… podobno rządzi światem na równi z pieniędzmi. Pewnie każda kobieta pamięta słynną sukienkę Aleksandry Miller, którą założyła na spotkanie z cesarzem Japonii i jego żoną. 20 lat temu był to niemały skandal, a zdjęcia z tego wydarzenia obiegły niemal cały świat. Jak sama wspomniała w swojej biografii wydanej kilka lat później „Po tej akcji z sukienką płakałam przez tydzień, prawie nie oddychałam. Popełniłam fatalny błąd. Czułam ogromny wstyd (…)” I ten wstyd towarzyszy kobietom do dziś. Bo nawet dwie dekady później wstydzą się mówić o seksie, problemach w związku i kłopotach związanych z budową swoich miejsc intymnych. Nadszedł czas, by to zmienić. 

Miejscem, które wspiera kobiety silne i niezależne w wyrażaniu swojego zdania jest portal GentleWoman. Jest to portal tworzony przez kobiety i dla kobiet. Poruszane są w nim tematy dalekie od obowiązującego wzorca społecznego postrzegania, dlatego że każda kobieta inaczej pojmuje sukces, piękno, szczęście i inaczej definiuje życiowe priorytety.

„Sex appeal to nasza broń kobieca…”

Każda kobieta powinna czuć się dobrze w swoim ciele. To teoria, bo z praktyką bywa różnie. Liczne kompleksy powodują, że wiele z nich zamyka się w sobie, rezygnują z życia towarzyskiego, zbliżeń intymnych, a nawet pojawia się depresja. Przez to, że seks i tematy z nim związane przez stulecia były tematem tabu, dziś również boją się o nim mówić głośno. 

Problem polega na tym, że odpowiednia edukacja seksualna powinna rozpocząć się jeszcze w czasach nastoletnich, jednak większość matek nie podejmuje tego tematu z dorastającymi córkami. Nie wiedzą one nawet, jak powinny wyglądać ich miejsca intymne, a lekarze ginekolodzy często bagatelizują problem, który z czasem się tylko nasila. 

Problematyczne zbliżenia intymne

Nieprawidłowa budowa miejsc intymnych, w tym między innymi przerost warg sromowych sprawiają kobietom ból podczas zbliżeń seksualnych. Każda próba kontaktu z partnerem powoduje dyskomfort. Pojawiają się otarcia i podrażnienia skóry. W efekcie rezygnują one z jakichkolwiek kontaktów. Wpływa to negatywnie i na ich związek i na poczucie własnej wartości. 

 

Jako, że kobiety nie potrafią rozmawiać o seksie, często szukają pomocy w internecie. Hasła związane z wyglądem miejsc intymnych są wpisywane w wyszukiwarce Google około 20 tysięcy razy w ciągu miesiąca. Pokazuje to, jak wielka jest to skala problemu. 

 

Seks po trójce dzieci

 

Oprócz problemów z wyglądem miejsc intymnych, pojawia się często logistyka. Wiele par, które posiadają dzieci nie zawsze ma czas i chęci na jakiekolwiek zbliżenia.Wiele par, które posiadają dzieci nie zawsze ma czas i chęci na jakiekolwiek zbliżenia.  Przychodzi zmęczenie i obawa, że dzieci usłyszą lub co gorsza, wejdą w trakcie do sypialni. I chociaż partnerzy mają swoje potrzeby seksualne, z czasem przestają o nich rozmawiać. Nie zgłaszają się z tym ani do specjalisty, jakim jest seksuolog, ani nawet nie rozmawiają ze sobą. Dlaczego? Bo nie potrafią.

Bo seks od zawsze był tematem tabu i nikt ich tego nie nauczył. 

GentleWoman mówi głośno o swoich potrzebach 

 

GentleWoman to kobieta silna i odważna, która nie boi się rozmawiać o seksualności i swoich potrzebach. Jedną z takich kobiet jest Anja Rubik, która bierze aktywny udział w różnego rodzaju  akcjach społecznych na temat edukacji seksualnej. Wydała nawet książkę skierowaną do młodzieży „Sexed.pl” oraz stworzyła portal edukacyjny o tym samym tytule. 

 

Także na portalu GentleWoman można znaleźć treści dotyczące seksu i życia intymnego kobiet. Jest to przestrzeń, gdzie znajdziesz kobiety podobne do siebie. Obserwuj profil GentleWoman na Facebooku i miej pewność, że nic Cię nie ominie.