Zabieg na opadającą powiekę

 

Wiele osób ma problemy z opadającymi powiekami. Jedni mają delikatnie opadnięta powiekę, ale są takie osoby, które praktycznie nic nie są w stanie widzieć. To dla nich stworzona została plastyka powiek, która jest bardzo skutecznym zabiegiem. Blepharoplastyka pozwala na korekcję opadającej powieki i tym samym na uzyskanie bardzo dobrych efektów. Zabieg wykonywany jest chirurgicznie i polega na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczy znajdujących się w powiekach. Jest to zabieg jednorazowy utrzymujący się przez całe życie.

Jak wygląda zabieg?

Wykonuje się nacięcie wzdłuż naturalnych załamania występujące na powiekach. W ten sposób można wzmocnić mięśnie i pozbyć się nadmiaru skóry. Bardzo ważne jest to, że blizny ukryte są w załamaniach powieki, dlatego ich praktycznie nie widać. Szwy usuwa się po siedmiu dniach od wykonania zabiegu. Tego samego dnia można już oglądać telewizję czy czytać książki, ale do aktywnego zdrowia wraca się po dziesięciu dniach, a do pełnego zdrowia po około miesiącu. Trzeba pamiętać o tym, aby na dwa tygodnie przez zabiegiem nie zażywać żadnych leków, które miałby zaburzać krzepliwość krwi. Warto przed zabiegiem przestać palić papierosy ja i pić alkohol. Istotne będzie również wykonanie takich badań jak morfologia, INR oraz w przypadku osób, które skończyły czterdzieści lat również EKG. Zabieg nie może być wykonywany u każdej osoby. Jeśli ktoś ma ciężkie i nawracające infekcje powiek albo jest po chemioterapii to nie powinien się takim zabiegom poddać. Dotyczy to także osób z zaburzeniami psychicznymi oraz tych osób, które mają cukrzycę i problemy z gojeniem się ran.

Plastyka powiek z wykorzystaniem lasera

Wykonanie takich zabiegów z użyciem lasera jest bardzo dobrym pomysłem. Można liczyć na o wiele szybsze gojenie się rany, ale również blizna jest mniejsza i o wiele lepiej wygląda. Do tego czas rekonwalescencji jest znacznie krótszy, co wpływa na poprawę komfortu osób, które się mu poddają. Po wykonaniu zabiegu laserem nie pojawiają się u nas również żadne siniaki.