Wybór kontenerów jako placówek medycznych

Wybór kontenerów jako placówek medycznych

Kontenery i ich transport są bardzo gorącym tematem ostatnich czasów. Stają się one coraz to bardziej popularne. Od jakiegoś czasu powstają budynki wykonane z modułów kontenerów. Głównie są to obiekty przemysłowe, ale także można się spotkać z domami wykonanymi w kontenerów. Tworzą się specjalistyczne firmy, które w ten sposób właśnie budują. Od jakiegoś czasu bardzo modne stały się biura w kontenerze, przedszkola, a nawet placówki medyczne. Zatem czym są kontenery medyczne?

Czym są kontenery?

Kontener – jak brzmi definicja? Zwykle określa się tym stwierdzeniem obudowę, opakowanie, jakiś pojemnik, a nawet samodzielny budynek. Każdy kontener posiada wymiar. Najczęściej stosowanym i znanym jest kontener morski . To właśnie tymi kontenerami, albo inaczej mówić z tych kontenerach przypływają do nas różne produkty z odległych miejsc. Kontenery często wykorzystuje się dla pracowników budowlanych. Przy budowach stawia się taki kontener, który służy można powiedzieć za takie miejsce socjalne. Są one praktyczne, ponieważ można je przenosić z jednego miejsca w drugie. Ostatnio modne są kawiarnie w takich kontenerach, a nawet ludzie budują z nich domy. Do czego jeszcze może służyć taki kontener?

Placówka medyczna, a kontener

W budownictwie mieszkaniowym coraz bardziej powszechne są kontenery, ale czy technologia ta również ma możliwości w medycynie? Fakt, że metoda jest bardzo szybka, a dodatkowo kontenery mogą być normalnie wyposażone w okna, drzwi czy instalacje. System modułowy pozwala na realizację różnych inwestycji m.in. oddziałów szpitalnych, pomieszczeń administracji szpitalnej, gabinetów lekarskich, toalet oraz pomieszczeń przyszpitalnych czy magazynów.

A czy gabinety medyczne w kontenerach mają sens? Oczywiście. Taka placówka medyczna wygląda oryginalnie, a przy tym jest naprawdę funkcjonalna. To bardzo szybkie rozwiązanie kiedy naprawdę czas nagli, a izb przyjęć, czy izolatek brakuje. Budynek można łatwo zmontować, łatwo jest go przenieść w inne miejsce, a do tego bardzo szybki jest czas jego realizacji. Na pewno też koszty postawienia takiego kontenera będą nieco mniejsze niż wybudowanie budynku.

Czasami zdarzają się przypadki zwłaszcza w służbach medycznych, gdzie trzeba szukać szybkich rozwiązań. Różne kryzysy czy to przejściowe czy trwałe można szybko rozwiązać. Postawienie kontenera medycznego będzie bardzo prostym, szybkim rozwiązaniem. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzi czas. Kontenery jako tymczasowe placówki medyczne są bezpieczne i posiadają podstawowe funkcje takie jak ogrzewanie, instalacje i inne udogodnienia.

Czy budownictwo kontenerowe jest bezpieczne?

Obiekty, które są wykonane z kontenerów spełniają wszystkie wymogi i standardy bezpieczeństwa. Inaczej nie można by ich było dopuścić do użytkowania. Muszą spełniać wymagania nie tylko sanitarne, ale także przeciwpożarowe. Bez obaw kontenery są tak dostosowane, że można w nich przebywać nawet cały rok. Ściany, dach, podłoga są odpowiednio ocieplone. Kontenery wyposażone są w bezpieczne instalacje. Budownictwo to ma swoich zwolenników oraz przeciwników. Jednak jest ono bardzo popularne i na pewno niebawem stanie się jeszcze znane. To sposób na tanie i szybkie budowanie.

Na rynku powstają profesjonalne firmy, które zajmują się budową kontenerów od początku do końca. Obiekty powstałe z kontenerów to bardzo fajna alternatywa w stosunku do budownictwa tradycyjnego. Budynki te wiadomo oferują niższy standard, ale także są trwałe i dzięki mobilności łatwiej je jest przenieść w inne miejsce, tam gdzie zajdzie taka potrzeba. Budynek zbudowany z kontenerów jest niemal dwukrotnie tańszy od tradycyjnej metody. Okazuje się też, że obecnie kontenery mogą zapewnić taki sam współczynnik izolacyjności jak murowany budynek.

Podsumowując

Kontenery jako tymczasowe placówki medyczne  można wykorzystać naprawdę na wiele sposobów. Wszystko zależy od potrzeb. Przychodnia lekarska w kontenerze to też całkiem dobre rozwiązanie tymczasowe. Jest to nowoczesny i oryginalny sposób na stworzenie przytulnego gabinetu, który będzie mógł pełnić swoje funkcję. Bez problemu mogą odbywać się tam wizyty lekarskie. Znajdzie się też miejsce na poczekalnię, toaletę czy rejestrację. Taki obiekt kontenerowy może składać się z wielu gabinetów. Wcale nie musi być gorszy od tradycyjnego budynku. Wszystko może się w nim odbywać normalnie jak w normalnym tradycyjnym gabinecie w budynku tradycyjnym. Przychodnia utworzona w kontenerze tymczasowo może być naprawdę ładnie zagospodarowana. Ściany i podłogi spokojnie mogą być wyłożone płytkami czy drewnem. W kontenerze, gdzie miałaby znajdować się taka placówka medyczna muszą być spełnione także wszelkie normy bezpieczeństwa, ale o to nie trzeba się martwić, ponieważ firma stawiająca taki kontener powinna mieć wszelkie normy spełniające tą zasadę.

Za niedługo doczekamy czasów, gdzie metoda tradycyjna zmieni się w budownictwo modułowe. Kontenery nie będą nikogo już dziwić. Będzie to całkiem normalna metoda budowania. Przede wszystkim szybka, prosta i również estetyczna. Czy warto bliżej już dziś przyjrzeć się temu zagadnieniu?