Wybielanie zębów – ważne wskazówki

Wybielanie zębów – ważne wskazówki

Troszcząc się o zdrowie naszych zębów myjemy je każdego dnia i regularnie odwiedzamy gabinet stomatologiczny. Jednak czasami nawet pomimo starannej troski o zęby, są one przebarwione. Warto wtedy zastanowić się nad wybieleniem zębów w gabinecie dentystycznym.

Jak dbać o to, by zęby były białe?

Kolor naszych zębów nigdy nie jest idealnie śnieżnobiały, ponieważ ich barwa zależy od barwy naszego kośćca. Z tego względu kolorystyka uśmiechów jest tak różna. Jednak duży wpływ na kolor naszych zębów, a dokładniej na ich szarzenie ma to, co jemy i pijemy. Kawa i czarna herbata, barwiące owoce, a także palenie papierosów powodują, że nasze zęby ulegają przebarwieniu. Jeżeli nie masz nadwrażliwych zębów, wówczas warto na co dzień korzystać z pasty o działaniu wybielającym. Jeżeli jednak zęby są mocno przebarwione, wówczas warto skorzystać z wybielania zębów w gabinecie dentystycznym.

Więcje na: https://acusdent.wroclaw.pl/stomatologia-estetyczna/wybielanie-zebow/

Wybielanie zębów lampą Beyond

Jedną z możliwości wybielenia zębów w gabinecie dentystycznym jest wybielanie zębów przy użyciu lampy Beyond. Sposób ten jest polecany zwłaszcza osobom, które szybko chcą uzyskać efekty. Po jednym zabiegu można uzyskać rozjaśnienie zębów od 4 aż do 15 tonów. Najpierw stomatolog oczyszcza zęby przy użyciu szczoteczki, następnie zabezpiecza dziąsła i nakłada na zęby żel wybielający i naświetla go lampą. Nałożenie żelu można powtórzyć trzykrotnie na jednej wizycie. Przez dwa tygodnie po wybielaniu zębów należy stosować białą dietę, a więc unikać wszystkich potraw, które mogłyby zabarwić zęby. Warto też pamiętać o tym, że przed wybielaniem zębów należy wyleczyć wszystkie ubytki.

Wybielanie nakładkowe

Innym sposobem jest wybielanie nakładkowe, które stosuje się w nocy. Pacjent zakłada na noc specjalnie przygotowane nakładki z środkiem wybielającym. Kuracja z użyciem nakładek trwa około dwóch tygodni, jednak już po paru użyciach widać efekty.

Decydując się na wybielanie zębów należy wziąć pod uwagę, że wybieleniu ulegną tylko nasze naturalne zęby. Nie da się wybielić wypełnień w zębach, licówek czy koron. W przypadku silnych przebarwień, które powstały na skutek zażywania antybiotyków z grupy tetracyklin może się okazać, że przebarwień nie da się zniwelować.