Wkładki urologiczne dla mężczyzn – dlaczego warto je stosować?

Nietrzymanie moczu to dolegliwość dotycząca także panów. Może pojawić się na przykład przy przeroście gruczołu krokowego, po operacji usunięcia prostaty, przy przyjmowaniu niektórych leków oraz w wyniku niektórych chorób, jak chociażby choroby Parkinsona. Nietrzymanie moczu można skutecznie leczyć, a doraźnie warto jest zastosować wkładki urologiczne dla mężczyzn. Chronią one skórę okolic intymnych przed kontaktem z moczem i wilgocią, a także zabezpieczają przed powstawaniem przykrego zapachu. A przy tym są dyskretne i całkowicie niewidoczne pod ubraniem.

Wkładki urologiczne dla mężczyzn – kiedy je stosować?

Wkładki urologiczne dla mężczyzn dobrze jest stosować nawet przy niewielkim nasileniu nietrzymania moczu. Zawilgocona bielizna nie tylko się niszczy i wydziela nieładny zapach, ale dodatkowo długotrwały kontakt skóry okolic intymnych z moczem jest bardzo dla niej niekorzystny. Wkładki urologiczne dla mężczyzn skutecznie i dyskretnie rozwiązują ten problem. Mają kształt dopasowany do męskiej bielizny, więc są pod nią niewidoczne. Zapewniają komfort i uczucie świeżości przez długi czas.

Należy przy tym podkreślić, że wkładki urologiczne dla mężczyzn są przeznaczone dla panów borykających się z nietrzymaniem moczu o niewielkim stopniu natężenia. Przy cięższym nietrzymaniu moczu bardziej odpowiednie będą inne środki ochronne TENA.

Wkładki urologiczne dla mężczyzn – idealne dla panów z problemem nietrzymania moczu

Wkładki urologiczne TENA Men mają anatomiczny kształt kubeczka dopasowany do męskiej fizjologii. Idealnie dopasowują się do męskiej bielizny i dzięki temu zapewniają dyskrecję i maksymalną ochronę przed poplamieniem czy zawilgoceniem ubrania. Wkładki urologiczne TENA dla mężczyzn dostępne są w kilku rodzajach, zależnie od stopnia chłonności. Na dłuższą podróż czy na noc można też zdecydować się na majtki chłonne TENA Men Pants, które także przeznaczone są dla mężczyzn i dopasowane do ich budowy ciała. Od zwykłej bielizny różnią się jedynie wkładem chłonnym i systemem kontroli nieprzyjemnego zapachu.

Jak leczyć nietrzymanie moczu u mężczyzn?

Wkładki urologiczne TENA dla mężczyzn to w większości przypadków rozwiązanie doraźne. Nietrzymanie moczu można skutecznie leczyć i warto zgłosić się w tej sprawie po poradę do lekarza jak najszybciej. Szczególnie panowie borykający się z nietrzymaniem moczu po operacji usunięcia prostaty nie powinni zwlekać z podjęciem leczenia, ponieważ w tym przypadku liczy się czas – terapię najlepiej jest zacząć już cztery tygodnie po operacji.

Leczenie nietrzymania moczu u męzczyzn może być farmakologiczne (leki doustne), operacyjne lub polegające na treningu mięśni Kegla oraz treningu kontynencji, czyli wydłużania odstępów czasowych pomiędzy kolejnymi wizytami w toalecie. Oprócz tego zalecana jest zmiana nawyków żywieniowych i zrezygnowanie z napojów moczopędnych jak kawa, mocna herbata czy alkohol. Nie bez znaczenia jest także prawidłowa waga oraz zdrowy tryb życia.