Wirtualny Lekarz

Wiesz zapewne, że technologia rozwija się w zawrotnym tempie. Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez dostępu do komputera i internetu. W zaciszu domowego ogniska zrobimy zakupy, załatwimy urzędowe sprawy, zapłacimy rachunki. Nie musimy stać w kolejkach, wszystko możemy zrobić, siedząc wygodnie na kanapie. Medycyna także korzysta z tych możliwości i coraz więcej słychać o usługach telemedycyny.

 

Wirtualny lekarz jest przeznaczony dla wszystkich, którzy wymagają szybkiej konsultacji lekarskiej lub po prostu nie chcą czekać miesiącami na wizytę. Wystarczy wejść na stronę wirtualnego lekarza i wypełnić odpowiedni formularz kontaktowy. Po opłaceniu usługi lekarz skontaktuje się z Tobą poprzez wybrany przez Ciebie sposób. Masz do dyspozycji telekonferencję, czat lub rozmowę telefoniczną.

 

Kontaktując się z Tobą, lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad, zapyta o dotychczasowe leczenie. Doktor nie ma możliwości zbadania Cię, ale jeżeli zajdzie potrzeba zleci Ci wykonanie badań.

 

Co mogę uzyskać podczas e-wizyty?

Wizyta taka różni się od normalnej wizyty tylko sposobem jej przeprowadzenia. Lekarz podczas wizyty może wypisać Ci:

 

  • e-receptę – ma postać 4 cyfr, które podajemy w aptece
  • e-skierowanie – skierowanie na badania, do szpitala, sanatorium
  • e-zwolnienie – automatycznie pojawi się u Twojego pracodawcy

 

Podczas kontaktu z lekarzem online możesz również poprosić o przedłużenie leków stałych. Jest to bardzo pomocne, jeśli nasz lekarz nie przyjmuje lub zapomnimy przedłużyć recepty przed wyjazdem.

Bardzo ważną kwestią jest również możliwość uzyskania recepty na antykoncepcję hormonalną i antykoncepcję zastępczą. Pozwoli Ci to uniknąć nieplanowanej ciąży zawsze, kiedy tego potrzebujesz.

Jakie specjalizacje obejmuje usługa lekarza online?

Wirtualny lekarz obejmuje pomoc medyczną z wszystkich możliwych specjalizacji. Możesz korzystać z wszystkich dostępnych lekarzy z całego kraju.

Jak można umówić się na wizytę?

Umówienie się na e-konsultacje lekarskie jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę, wybrać odpowiedni formularz, opłacić wizytę i niebawem cieszyć się z dostępu do lekarza.

Podsumowując, warto skorzystać z zalet telemedycyny kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Wirtualny lekarz to świetna usługa, która pozwoli nam zaoszczędzić czas, pieniądze, ale przede wszystkim szybko odzyskać zdrowie.