Waporyzatory

Waporyzatory

Jeżeli interesuje Cię zdrowie, a nie możesz rozstać się z paleniem ziół, to waporyzator jest gadżet z którym już niedługo nie będziesz się mógł rozstać. Termin waporyzacja określa zjawisko fizyczne polegające na wydzieleniu pary wodnej. Dzięki wykorzystaniu tego zjawiska powstały waporyzatory. Genialne urządzenie, które pozwala odparować pożądane składniki z ziół, zamiast je spalać. Podgrzewa on zioła do temperatury, która jest na tyle wysoka, aby wydobyć z ziół to co najcenniejsze przez co pozwala w pełni skorzystać z ich właściwości. Jednocześnie temperatura jest na tyle niska, iż nie powołuje zapłonu. Dzięki temu przyswajane są dokładnie te same substancje aktywne, co podczas palenia, a nie wprowadzamy do organizmu niezdrowego dymu, który jest bardzo szkodliwy dla naszego organizmu przez obecność tlenków węgla oraz licznych substancji smolistych. Palenie powoduje choroby serca, nowotwory oraz choroby układu oddechowego. 

Waporyzator stacjonarny czy przenośny

Główny wybór przed którym stoimy przy zakupie waporyzatora jest związany formą jego użytkowania. W zależności od tego czy będziemy go używali tylko i wyłącznie w domu, czy też decydujemy się na jego zakup z myślą o użytkowaniu w terenie. Jeżeli planujemy używać go w domu świetnym pomysłem będzie zakup waporyzatora stacjonarnego. Charakteryzuje się on tym, iż wymaga stałego dostępu do prądu elektrycznego. Dzięki takiemu rozwiązaniu, z pozoru wydającego się wadą, otrzymujemy produkt, który jest dużo bardziej wydajny, a jest to związane z faktem, iż serce naszego waporyzatora, czyli grzałka, może mieć dużo większą moc, niż ta użyta w waporyzatorze przenośnym. Warto rozważyć takie rozwiązanie, gdy proces waporyzacji jest dokonywany w gronie kilkoosobowym, z rodziną, bądź grupą przyjaciół. 

W przypadku gdy dużą wagę przywiązujemy do naszej mobilności oraz mamy chęć posiadania gadżetu, który łatwo schować oraz który nie wzbudza w nikim ciekawości warto rozważyć zakup waporyzatora przenośnego. Takie urządzenie zasilane jest akumulatorem, który można wielokrotnie ładować. Dodatkowo rozmiary tego urządzenia są na tyle małe, że możemy zabrać je właściwie wszędzie – na wakacje, spacer, imprezę czy do kina. 

Waporyzatory kondukcyjne czy konwekcyjne

Poza podziałem na waporyzatory stacjonarne oraz przenośne możemy jeszcze wyróżnić podział na kondukcyjne oraz konwekcyjne. Związane jest to ze sposobem ogrzewania ziół przez waporyzator. I tak w przypadku waporyzatorów kondukcyjnych, nasza grzałka rozgrzewa komorę, która przekazuje ciepło ziołom, które zaczynają parować. W przypadku waporyzatorów konwekcyjnych gorące powietrze jest przepuszczone przez zioła, które zostają ogrzane w wyniku czego zostaje wydzielona para. A co to dla nas oznacza? Przeważnie waporyzatory kondukcyjne są mniej wydajne, a para w nich szybciej traci smak, za to są zdecydowanie tańsze, a ich baterie są bardziej żywotne od waporyzatorów konwekcyjnych. Te drugie są zdecydowanie bardziej zaawansowane technologicznie, przez co ich cena jest wyższa. Otrzymujemy za to produkt, który jest wydajniejszy oraz posiadający o wiele wyższą jakość, co przekłada się na smak pary.

Niezależnie czy wybierzemy waporyzator stacjonarny czy przenośny, kondukcyjny czy konwekcyjny, pamiętajmy o jednym – to inwestycja w nasze zdrowie, która w przyszłości na pewno się zwróci!