Usg piersi Warszawa

Usg piersi Warszawa

 

Usg piersi Warszawa jest dla zdrowych kobiet, prawidłowym działaniem profilaktycznym w zakresie raka piersi. Należy ono do typowych badań diagnostycznych, wykonywanych za pomocą ultradźwięków. Pozwala ocenić budowę piersi, przewodów mlecznych i tkankę łączną. Każda kobieta, która skończyła 30 lat powinna przeprowadzać regularnie Usg. Zalicza się ono do badań bezbolesnych, pozwala wykryć guzki w piersiach, już na wczesnym etapie rozwoju. Ultrasonografia piersi należy do badań całkowicie bezpiecznych i jest skierowana do wszystkich kobiet. Czas jej trwania to zaledwie kilka minut, a dzięki niej można wykryć guzki do 5mm. Nie można tego badania mylić z mammografią, nie jest to takie samo badanie, stanowi ono wyłącznie uzupełnienie. Poza usg, lekarz wykonuje także badanie manualne, rękoma. Wszystkie zmiany wykryte dzięki usg, są dalej diagnozowane, najczęściej przy pomocy biopsji. 

 

Jakie są konieczne wskazania do wykonania badania usg piersi Warszawa?

 

USG Piersi Warszawa. Poza rutynowymi badaniami, jakie należy wykonywać, każda kobieta z konkretnymi wskazaniami, usłyszanymi od lekarza lub zaobserwowanymi samodzielnie, powinna wykonać usg piersi. Wyróżnić tu możemy takie wskazania jak: 

  • wyczuwalne zmiany, wykryte w samobadaniu piersi; 
  • odczuwalny, nieustannie, poza stanem przedmiesiączkowym, uporczywe bóle piersi; 
  • zaobserwowanie nieregularnego kształtu piersi i brodawki sutkowej
  • obecność wyciekającej wydzieliny z piersi;
  • powiększenie pachowych węzłów chłonnych; 
  • operacyjne usunięcie gruczołu piersiowego
  • stosowanie hormonalnej terapii 

Regularne wykonywanie badań piersi należy przeprowadzać, kiedy w rodzinie występował rak piersi lub sutka. 

 

Jak wygląda badanie usg piersi Warszawa?

 

Należy niewątpliwie przygotować na badanie usg wszystkie dotychczas wykonane badania, takie jak mammografia, biopsja, morfologia. Krótko przed badaniem lekarz poprosi nas o zdjęcie bluzki oraz bielizny i położenie się na plecach. Następnie nakłada żel na pierś i głowicą aparatu wykonuje ruchy delikatnie wgniatające pierś oraz bada doły pachowe, aby sprawdzić, czy nie są powiększone. po zakończonym badaniu pacjentka może wytrzeć piersi z żelu, a lekarz objaśnia wynik badania oraz odpowiada na ewentualne pytania pacjentki. 

 

Zanim pójdziesz na usg piersi, sama się zbadaj

 

Samobadanie piersi, to podstawowe badanie przesiewowe piersi, które może mieć ogromny wpływ na nasze zdrowie. Samobadanie pozwala na wczesne wykrywanie i rozpoznawanie zmian w piersiach oraz rozpoczęcie natychmiastowych badań diagnostycznych. Wystarczy ustawić się przed lustrem bez ubrań i podnieść ręce do góry, wówczas zaobserwujemy, czy nie widzimy żadnych podejrzanych zgrubień, czy nasza skóra nie jest przebarwiona i pomarszczona w dziwny sposób. Następnie ściśnij brodawkę i zobacz, czy nie wycieka z niej płyn. Pod prysznicem, lewą rękę połóż z tyłu głowy, a prawą na lewej piersi i delikatnie naciskając trzema środkowymi palcami, zataczając drobne kółeczka, wzdłuż piersi, z góry na dół i z powrotem, tak samo robiąc z druga piersią. Jeśli jednak, nie umiemy sobie z tym poradzić, najlepiej poprosić o to swojego lekarza ginekologa lub położną, są to osoby, które mają odpowiednią wiedzę w tym zakresie.