Ułatwienie kąpieli dla seniora

Jak wiadomo wraz z wiekiem nasze możliwości, jeśli chodzi o wykonywanie pewnych czynności są po prostu mniejsze. Bez wątpienia jest tak w szczególności z seniorami. Biorąc pod uwagę jedną ze zdecydowanie bardziej kluczowych czynności jaką jest kąpanie takie osoby często potrzebują pomocy. Wiadomo, że nie zawsze może pomóc im ktoś z rodziny ze względu także na pewne ograniczenia. Jak się okazuje w dzisiejszych czasach da się znaleźć rozwiązanie w takiej sytuacji. Jednym z lepszych jest podnośnik do wanny dla seniora. Na początku wspomnijmy o tym, że taki podnośnik wannowy dla niepełnosprawnych nie jest wcale taki – na pewno nie każdego na niego stać.

Dofinansowanie na podnośnik

Nie ma się, jednak czym martwić, ponieważ mamy możliwość uzyskania dofinansowania w wysokości aż 95% wartości sprzętu. Zatem pozostanie nam wtedy do zapłaty stosunkowo niska kwota, którą będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni. Wracając teraz do samego podnośnika ma on wiele zalet.

Podnośnik wannowy – cechy charakterystyczne i zalety

Przede wszystkim jedną z ważniejszych jest ta, że pasuje on do większości wanien, gdyż zajmuje bardzo mało miejsca. Dodatkowo taki podnośnik jest niezwykle łatwy w obsłudze, a w zestawie znajdziemy małego i poręcznego pilota do jego obsługi. Dodatkowo warto jeszcze powiedzieć o tym, że jego powierzchnia została wykonana z przyjaznych dla skóry materiałów. Ponadto jest ona w pełni antypoślizgowa, a co za tym idzie minimalizuje to ryzyko ślizgania się podczas kąpieli i jednocześnie w znacznym stopniu zwiększa bezpieczeństwo. Co najważniejsze taki podnośnik jest składany przez co po kąpieli seniora w tej samej wannie bez żadnych problemów może wykąpać się osoba w pełni zdrowa. Jeśli chodzi z kolei o jego zasilanie to odpowiada za nie bateria, która naładowana w pełni wystarcza zazwyczaj na około 25 podnoszeń. Z kolei czas jej ładowania to 3 godziny. Zatem wcale nie jest to tak długo biorąc pod uwagę czas działania, który wydaje się być dosyć długi.