Tabletki na potencję – skuteczna pomoc dla mężczyzn

Problemy z potencją dotyczą wielu mężczyzn, nie tylko w starszym wieku. Według badań ponad 13 proc. mężczyzn poniżej 40 roku życia cierpi na zaburzenia erekcji z powodu stresu, braku ruchu, złej diety, choroby, nadciśnienia, cukrzycy, depresji i innych chorób. Problemy z erekcją mogą być spowodowane również nałogowym paleniem tytoniu. Pomocne mogą być wówczas tabletki na potencję.

Jak działają tabletki na potencję?

Tabletki na potencję są przeznaczone dla dorosłych mężczyzn w każdym wieku. U starszych mężczyzn brak lub problemy z erekcją mogą się łączyć z przerostem gruczołu krokowego, nadciśnieniem tętniczym lub chorobą wieńcową, a u młodszych ze stosowaniem sterydów anabolicznych, niskim poziomem testosteronu lub problemami z układem krążenia. W tych sytuacjach tabletki mogą istotnie dopomóc. Pomagają one bowiem w poprawie sprawności seksualnej , gdy problemy z potencją są wywołane przez czynniki organiczne. Jednak żadne tabletki nie pomogą mężczyznom, których problemy tkwią w psychice.

Jak działają leki na potencje?

Leki, które poprawiają wzwód członka, oddziałują na układ krążenia, podwyższając drożność naczyń krwionośnych, dzięki czemu do członka może napłynąć wystarczająco dużo krwi. Wystarcza to, by powiększył on swoje rozmiary i osiągnął odpowiednią twardość. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że leki, które są stosowane w farmakologicznym leczeniu zaburzeń potencji, nie zwiększają libido.

Jakie tabletki na potencję są dostępne?

Tabletki na potencję zawierają przewaznie w swoim składzie sildenafil, którego wpływ na erekcję został naukowo potwierdzony. Substancja ta znajduje się w leku Viagra. Działa ona, wspomagając rozkurcz naczyń męskiego prącia i powodując zwiększenie napływu krwi do jego ciał jamistych. Umożliwia erekcję podczas pobudzenia seksualnego, oraz utrzymanie jej na czas stosunku. Należy jednak pamiętać, iż bez pojawienia się bodźca erotycznego wywołującego podniecenie sildenafil nie zadziała.

Substancja ta przez długi czas chroniona była prawem patentowym, odkąd jednak ono wygasło, sidenafil można spotkać w wielu środkach dostępnych bez recepty, takich jak:

• Maxigra,

• Mensil,

• Maxon.

Dostępnych bez recepty jest również wiele leków na potencję, które zawierają DHEA — hormon przekształcający się w testosteron. Częstymi składnikami naturalnych leków na potencję są: korzeń maca,nasiona guarany oraz żeń-szeń. Tabletki na potencję są bezpieczne dla zdrowia. Nie można ich jednak używać w nieograniczonych ilościach.