Stomatologia estetyczna – czym się zajmuje?

Stomatologia rozwija się bardzo dynamicznie, jest szereg innowacyjnych rozwiązań, nowoczesnych urządzeń. Możliwe staje się uzupełnianie ubytków zębowych, zmienianie kształtu zębów i ich kolorystyki. Piękny uśmiech jest w zasięgu ręki każdego, wystarczy zdecydować się na zabiegi, które oferuje stomatologia estetyczna. Obecnie można liczyć na ogromny wybór, wystarczy być cierpliwym i postępować zgodnie z zaleceniami dentysty. Popularne stało się między innymi piaskowanie zębów, ich wybielanie, skaling, to samo dotyczy zakładania licówek i odbudowy protetycznej.

Co oferuje stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna jest obszerną dziedziną, na którą składają się rozmaite zabiegi, dotyczące profilaktyki, protetyki, ortodoncji. Możliwe staje się uzyskanie zdrowego i pięknego uzębienia, przywrócenie pięknego uśmiechu i poprawienie jakości życia. Ubytki w zębach nie stanowią wyłącznie problemu estetycznego, wiążą się także z problemami z przeżuwaniem, dyskomfortem. Wykwalifikowany i doświadczony stomatolog Kraków udzieli fachowego doradztwa odnośnie wyboru najlepszego zabiegu w celu uzyskania efektów pożądanych przez pacjenta.

Można zdecydować o przykładowo na skaling zębów, co polega na usunięciu kamienia nazębnego z ich powierzchni. Nie należy bagatelizować tego typu problemu ze względu na to, że gromadzi się w nim sporo bakterii mogących powodować rozmaite choroby przyzębia, prowadzić do rozwoju próchnicy. Skaling pozwala na szybkie zniwelowanie kamienia nazębnego przy wykorzystaniu ultradźwięków, można również zrobić to tradycyjnie, czyli skalarem ręcznym.

Więcej informacji na temat stomatologii estetycznej można znaleźć na stronie https://3gdentist.eu/

Szereg możliwości dzięki stomatologii estetycznej

Kolejnym popularnym zabiegiem w stomatologii estetycznej jest piaskowanie zębów, co dentysta wykonuje po wcześniejszym skalingu. Umożliwia pozbycie się pozostałości po kamieniu nazębnym, to samo dotyczy osadów i przebarwień, które obniżają estetykę uzębienia. Podczas piaskowania wykorzystuje się strumień wody pod dużym ciśnieniem, dodaje się do tego także różne środki czyszczące, aby zwiększyć skuteczność zabiegu. Bardzo popularne stało się również wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym ze względu na świetne i długotrwałe efekty. Już po wyjściu z gabinetu dentystycznego można cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem, czego się nie uzyskuje domowymi sposobami.

Sięga się po specjalną lampę, która służy do naświetlania uzębienia pokrytego żelem wybielającym. Metoda ta pozwala na rozjaśnienie zębów o kilka tonów, bez niszczenia szkliwa i zmagania się z szeregiem nieprzyjemnych dolegliwości. Innym rozwiązaniem będzie nakładkowe wybielanie zębów, co można zrobić zgodnie z instrukcją stomatologa w zaciszu swojego domu. Trzeba pobrać wycisk uzębienia lub zrobić jego skan, aby dopasować idealnie nakładki. Aplikuje się na nie specjalny żel, po czym trzyma nakładki przez określony czas na zębach.

Jakie są popularne zabiegi w stomatologii estetycznej?

Jeśli ktoś chce szybko poprawić wygląd swojego uzębienia, to może zdecydować się na założenie licówek. Mają one postać bardzo cienkich płytek, wykonanych najczęściej z porcelany, które przytwierdza się na za pomocą specjalnego kleju do powierzchni zębów. Licówki umożliwiają zmienianie ich kształtu, to samo dotyczy zabarwienia. Jeśli ktoś ma problem z ubytkami zębowymi, doszło do złamania szkliwa, powstały nieestetyczne przebarwienia lub komuś przeszkadza przerwa między zębami, to warto zdecydować się na tego typu rozwiązanie. Wybór jest obecnie ogromny, nie trzeba ograniczać się do droższego wariantu, czyli nakładek porcelanowych, bo są też znacznie tańsze licówki z metalu kompozytowego. Przy wybieraniu zabiegu stomatologii estetycznej zawsze trzeba mieć na uwadze oczekiwania pacjenta, uwzględnić jego indywidualne uwarunkowania.

Kolejną możliwością w przypadku stomatologii estetycznej jest odbudowa protetyczna zębów. Ich braki powinny być jak najszybciej zniwelowane, bo wiąże się z tym szereg problemów. Trzeba liczyć się ze zmienieniem rysów twarzy, rozchwianiem uzębienia, przesuwaniem się zębów. Do wyboru są rozmaite rozwiązania pozwalające na cieszenie się pięknym uśmiechem, można przykładowo założyć mosty protetyczne lub korony. Postęp technologii sprawił, że dostępne stały się uzupełniania protetyczne, które do złudzenia przypominają naturalne uzębienie. Można odtworzyć zęby pod względem kształtu i koloru w taki sposób, że świetnie imitują to, co zostało utracone. Jest to świetna opcja dla każdego, kto chce szybko odbudować zniszczone lub przebarwione uzębienie. W przypadku mostu protetycznego mowa jest o koronach mocowanych na zębach pacjenta otaczających miejsca, w których ich brakuje.