Rodzaje wkładek – niezawodne wkładki FormThotics

Wkładki termoplastyczne formthotics

Nasze stopy każdego dnia narażone są na gigantyczne przeciążenia, których następstwem mogą być kontuzje i stany bólowe różnych elementów narządu ruchu. Zdarza się, że problem spowodowany nadmierną pronacją lub supinacją stopy objawia się bólem kolan, kręgosłupa czy stawu biodrowego. Niewłaściwe ustawienie stóp prowadzi także do koślawości i szpotawości stawu skokowego, a w następstwie do braku stabilizacji i zwiększenia ryzyka kontuzji. Szacuje się, że blisko 85% populacji ma problem ze stopami, który rzutować może na całą biomechanikę ruchu i pracę naszego ciała.

Wkładki formthotics to rozwiązanie nowoczesne i przełomowe. Pozwala dopasować indywidualnie wkładkę do potrzeb pacjenta, niwelując tym samym źródło bólu, poprzez przywrócenie prawidłowej postawy. Wykonanie wkładki zajmuje zaledwie kilka minut. Skuteczność gwarantowana jest dzięki komputerowemu badaniu stóp, które wskazuje, jak powinny zostać wykonane wkładki. Przylegają one do całej powierzchni ciała, uzyskując wysoką jakość w procesie formowania, pod wpływem wysokiej temperatury. Wykonane są z materiału Formax, który charakteryzuje się poliolefinową pianką o zamkniętej strukturze komórkowej, którą można swobodnie formować. Dużym atutem tego materiału jest wytrzymałość, która w kontekście wykonania kilku tysięcy kroków okazuje się podstawowym czynnikiem determinującym jakość.

Efekt wkładki FormThotics odczuwany jest już po kilku tygodniach. Usprawnia ona biomechanikę ruchu, likwidując jednocześnie dolegliwości bólowe stóp, kolan, bioder i kręgosłupa. Ponadto redukuje zmęczenie mięśni i zabezpiecza przed uszkodzeniem ścięgna Achillesa.

Wkładki Formthotics – kilka podstawowych rodzajów:

• Original – podstawowa linia wkładek, która pozwala podeprzeć wszystkie łuki stopy i pięty, zapewniając wsparcie dla wszystkich struktur anatomicznych.
  • Comfort – cienkie wkładki o długości ¾, posiadające niższe zabudowanie pięty. Stworzone do butów, w których nie zmieściłaby się inna wkładka.
  • Low Volume – wkładki przeznaczone do obuwia sportowego, które charakteryzują się niżej zabudowaną piętą i zwężenie ku końcowi.
  • Junior – miękka wkładka o długości ¾ przeznaczona dla dzieci. Występuje w czterech rozmiarach i zapewnia wsparcie i korekcje dla rozwijającej się stopy.

Wkładki formthotics

Wykonanie wkładek formthotics to zaledwie 30 minut razem z badaniem wykonanym przez ortopede lub fizjoterapeutę, wykonanie opisu badania , przedstawienie wyników. Potem fizjoterapeuta dokona docięcia wkładki idealnie do stopy po czym całość podgrzeje do temperatury ok 80%. Takie gorące wkładki można juz wsadzić do buta i w nich rozpocząć proces modelowania i przystosowywania ich do stopy. Gdy już ostygną musza być odpowiednio przystosowane i zmodyfikowane dla każdego pacjenta w inny sposób.

Dobór wkładek dokonywany jest najczęściej przez wykwalifikowanych lekarzy i fizjoterapeutów.
źródło strony: https://formthotics.waw.pl