Rodzaje wkładek – wkładki termoplastyczne

Wkładki termoplastyczne FormThotics to rewolucyjne rozwiązanie na rynku. Dzięki indywidualnemu dopasowaniu gwarantuje wysoką jakość i niezwykłą skuteczność działania. Wkładka dopasowuje się doskonale do buta, tworząc tym samym jedność stopy z butem. Takie rozwiązanie gwarantuje maksymalną stabilizacje w obszarze stawu skokowego i stopy. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko występowania kontuzji w każdym obszarze ciała i poprawia się biomechanika całego ciała. Prawidłowe ustawienie stóp pozwala jednocześnie utrzymywać stawy kolanowe i stawy biodrowe w jednej osi, co zabezpiecza przed skręcaniem i uszkodzeniem tych struktur.

Jakość – podstawowy atut wkładek

Wkładki termoplastyczne FormThotics zostały wynalezione w Nowej Zelandii. To właśnie tam powstała innowacyjna koncepcja wkładki, wykonanej z pianki polietylenowej, która jest przede wszystkim:

  • antybakteryjna
  • antyrzybiczna
  • bardzo lekka
  • wodoodporna
  • absorbująca wstrząsy

Dużym atutem wkładki jest możliwość regulacji jej w każdej fazie leczenia, co pozwala skutecznie dopasować ja do potrzeb pacjentów, a lekarzowi daje stałą kontrolę nad postępami i przywracaniem prawidłowego wzorca ruchowego. Wykonanie wkładki zajmuje zaledwie 30 minut. Cały proces połączony jest z komputerowym badaniem stopy, który umożliwia zaobserwowanie nieprawidłowości w trakcie chodu i w następstwie dopasowanie odpowiednich wkładek.

Wkładki termoplastyczne – kiedy wykonywać?

Dzięki innowacyjnemu podejściu i zastosowaniu nowoczesnej technologii, wkładki FormThotics pozwalają skutecznie poprawić ustawienie stóp, skorygować i kontrolować problemy ze stopami. Zastosowanie wkładki ortopedycznej pozwala ustabilizować stopę i pomaga leczyć dolegliwości bólowe kończyny dolnej w sposób bardziej efektywny i skuteczny.

Wkładki wykonywane są najczęściej w przypadku problemów, takich jak:

Główni winowajcy problemów

Nasze stopy każdego dnia muszą stykać się z twardą powierzchnią. Nie pomagamy im w tym procesie, zakładając twarde obuwie. Niestety w wyniku wielokrotnego powtarzania niewłaściwego wzorca ruchowego na twardym podłożu dochodzi do spłaszczania i skręcania stopy, która powoduje kontuzje i urazy. Wykorzystując wkładki termoplastyczne możemy skutecznie chronić nasze ciało przed uszkodzeniami, dając im komfort i stabilizacje działania.