Przyłbica ochronna

Obecnie ochrona twarzy i oczu jest kwestią najważniejszą aby nie zakazić się szalejącym po świecie wirusem. Istnieje wiele form ochrony twarzy takie jak maseczki, przyłbice, google bądź okulary. Jednak warto zaznaczyć, że sama ochrona twarzy nie jest wystarczająca. Należy przestrzegać kilka istotnych zasad jak: częste mycie rąk, zachowanie odstępu od drugiego człowieka czy najzwyklejsze zostanie w domu. Kiedy musimy już wyjść na zewnątrz po niezbędne do życia rzeczy z pomocą przychodzą nam wcześniej wymienione przedmioty ochrony twarzy i oczu.

Przyłbica medyczna to niezwykle skuteczny środek ochronny przed wirusami przenoszonymi drogą kropelkową. W dobie pandemii koronawirusa sprzęt niezwykle przyda się lekarzom i pielęgniarkom, którzy mają kontakt z zarażonymi pacjentami. Niestety, nie wszystkie szpitale dysponują odpowiednią ilość przyłbic ochronnych, a profesjonalne akcesorium medyczne nie należy do najtańszych. Na szczęście z pomocą przychodzi nam ukochany internet, w którym można znaleźć wszystko.

W czasie, kiedy każdy sprzęt pomocny do walki z pandemią koronawirusa jest na wagę złota, pomysłowi internauci prześcigają się w wymyślaniu prostych rozwiązań pozornie trudnych problemów. Brak asortymentu medycznego wcale nie musi być żadną przeszkodą. Wystarczy odrobina wyobraźni i szczypta kreatywności, by z niepozornego kawałka plastiku stworzyć gadżet, który może okazać się niezwykle pomocny w czasie stanu epidemii.

Szukając po różnych stronach informacji jak chronić się przed szalejącym obecnie wirusem można natknąć się na poradniki, instrukcje krok po kroku, wskazówki  jak wykonać samemu w domu maseczkę ochronną. Można również znaleźć samodzielne wykonanie maski na twarz ochronnej. Jej koszt wykonania to tylko 50 groszy. Stomatolog z Białegostoku,  który opublikował na facebooku post w którym wszystko jest pokazane jak wykonać. Potrzebne materiały to zaledwie folia do bindowania A4 200 mikronów, guma odzieżowa 1–2 cm (szerokość), taśma klejąca jakakolwiek, nożyce, ewentualnie gilotyna i dziurkacz biurowy. Czas jaki poświęcimy na zrobienie własnej przyłbicy ochronnej to zaledwie 15 sekund jak twierdzi pomysłodawca.

Oczywiście internet nie ma sobie równych i można znaleźć wiele różniących się wykonań przyłbic ochronnych, jednak na szczęście ich zastosowanie nie pozostaje zmienne. Na pewno warto jest się wyposażyć w taki sprzęt własnej roboty, który kosztuje krocie a pozwoli ochronić naszą rodzinę i bliskich jak i nas samych. Jeszcze jedną korzyścią, która idzie razem z pozyskaniem bardzo taniego sprzętu do ochrony jest to, że nie kupujemy profesjonalnych medycznych środków ochrony i pozostawiamy go do dyspozycji lekarzy i pielęgniarek. Personel medyczny bardziej potrzebuje ochrony niż my ponieważ codziennie mają oni styczność z osobami zakażonymi i są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo ataku wirusa na ich organizmy. Dla nich każda maseczka chirurgiczna czy przyłbica medyczna są na wagę złota i każda nie zakupiona a zrobiona przez nas forma ochrony daje szansę, że trafi ona do szpitali.