Przeszczep włosów

Przeszczep włosów

Zauważyłeś, że Twoje włosy nie są już tak gęste, jak dawniej? Szukasz skutecznego sposobu, który zapewni Ci gęste i zdrowe włosy? A może po prostu ktoś polecić Ci przeszczep włosów? Zapraszamy do krótkiej lektury! Poniższy tekst może być dla Ciebie źródłem cennych informacji.

Przeszczep włosów – co to takiego?

Czym właściwie jest ten przeszczep włosów? Trzeba przyznać, że sama nazwa brzmi całkiem poważnie, ale czy faktycznie jest to jakiś inwazyjny zabieg? Powinniśmy się go bać? Takich pytań z pewnością znajdzie się o wiele więcej, lecz zamiast panikować, lepiej zgłębić tajniki przeszczepu włosów. Warto zacząć od tego, że przeszczep włosów to jedna z najpopularniejszych metod walki z łysieniem. Przeszczep włosów, zwany również transplantacją włosów, jest zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej. Polega on na pobraniu mieszków włosowych z tylnej i bocznej części głowy i przeszczepieniu ich do miejsc na skórze głowy, które są pozbawione włosów. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a jego czas może trwać od 3 do nawet 8 godzin.

Przeczep włosów – dla kogo?

Najczęściej przeszczep wykonywany jest u mężczyzn. Jednak ostatnio to coraz popularniejszy sposób zagęszczania włosów też u pań. Kiedy warto się na niego zdecydować? Przeczep włosów to dobre rozwiązanie dla osób, które borykają się z łysieniem androgenicznym, łysieniem plackowatym, łysieniem pourazowym lub utratą włosów pod wpływem urazów mechanicznych, oparzeń etc. Z tego typu dolegliwościami mogą borykać się kobiety, jak i mężczyźni, więc jeśli łysienie stanie się widoczne, sprawi, że nie będziemy w stanie spoglądać w lustro lub po prostu znów będziemy chcieli cieszyć się bujną czupryną, to wtedy przeszczep włosów jest dobrym rozwiązaniem. Poza tym o tego typu zabiegach warto też pomyśleć wtedy, gdy inne metody zagęszczania włosów zawiodły.

Przeszczep włosów – gdzie się zgłosić?

Gdzie się zgłosić, gdy będziemy chcieli zagęścić włosy za pomocą przeszczepu? Wystarczy zrobić małe rozeznanie na rynku, by dojść do wniosku, że jest całkiem sporo miejsc, w którym świadczone są tego typu usługi. Jednak z podjęciem ostatecznej decyzji nie należy się śpieszyć. Zastanawiasz się dlaczego? Prawda jest taka, że nie wszystkie działające kliniki, czy prywatne gabinety oferują profesjonalną pomoc. Jeśli nie chcemy stracić pieniędzy, jak również paść ofiarą oszustów i wyrządzić sobie jeszcze większej krzywdy, powinniśmy poświęcić więcej uwagi na wybór kliniki. Warto także zasięgnąć opinii byłych klientów, poszukać dodatkowych informacji w sieci i dopiero gdy będziemy pewni swojej decyzji, zgłosić się do wybranego miejsca.