Prywatny transport medyczny – co wchodzi w skład oferty?

Prywatny transport medyczny – co wchodzi w skład oferty?

Przewożenie osób chorych, niepełnosprawnych, czy poszkodowanych w wypadkach na badania, rehabilitację czy z jednego szpitala do innego, wymaga wykorzystania odpowiedniego transportu.

W wielu przypadkach zorganizowanie przewozu z wykorzystaniem zwykłego auta osobowego staje się niemożliwe, a niekiedy także niebezpieczne. Gdy nie ma w praktyce możliwości skorzystania z państwowej karetki, wówczas można skorzystać z usług prywatnego transportu medycznego. Czego możemy oczekiwać po ofercie firm trudniących się takim transportem?

Prywatna karetka – na czym polega oferta na transport medyczny prywatnie?

Transport medyczny to po prostu przewóz karetką dostosowaną do potrzeb pacjentów, a więc wyposażoną w medyczne narzędzia, instrumenty czy leki. W karetce musi znajdować się przynajmniej jeden ratownik medyczny lub pielęgniarka bądź lekarz. Dzięki takiej załodze możliwy jest bezpieczny transport chorych oraz osób, które z różnych przyczyn potrzebują odpowiednich warunków do przejazdu chociażby na badania, do przychodni na konsultację specjalistyczną, do szpitala lub do domu opieki.

Sprawdź: Transport Medyczny – prywatny przewóz chorych

Prywatny przewóz chorych, czyli prywatny transport medyczny jest usługą odpłatną wykonywaną karetką odpowiedniego typu. Musi ona zawsze spełniać ogólne wymagania dla określonych zespołów ratunkowych karetki. Może być to zespół „P”, czyli podstawowy, składający się z co najmniej dwóch członków uprawnionych do wykonywania czynności medycznych. Opcja karetki typu „P” przeznaczona jest do prywatnego transportu chorych, którzy znajdują się w stanie stabilnym. Natomiast, jeśli chory znajduje się w cięższym stanie zdrowia, powinien być transportowany karetką oznaczoną symbolem „S”, co oznacza, że wyposażona jest w odpowiednie narzędzia i ma obsługę specjalistyczną – lekarza, pielęgniarkę oraz ratownika medycznego posiadających stosowne uprawnienia do wykonywania czynności medycznych.

Co może obejmować prywatny transport medyczny?

Zasadniczo oferta prywatnego transportu medycznego obejmuje profesjonalną opiekę i bezpieczeństwo chorego przewożonego z punktu A do punktu B. Firma zajmująca się profesjonalnym prywatnym przewozem chorych może realizować przy tym zlecenia nie tylko osób prywatnych, ale i lekarzy, przychodni, szpitali i firm. Może trudnić się wykonywaniem transportu medycznego i sanitarnego, z udziałem wykwalifikowanego zespołu składającego się z dwóch ratowników.

Oferta powinna być oparta na ambulansach (karetkach) spełniających wszelkie normy związane  z transportem chorych, pozwalających na wygodny, bezpieczny transport. Jeśli chory nie potrzebuje wykonania usługi przewozu w pozycji leżącej, to może wynająć transport busem czy samochodem osobowym. Oferuje to między innymi firma Medycznytransport.pl, która ma w swojej ofercie transport medyczny i sanitarny na terenie Polski, transport medyczny międzynarodowy i transport medyczny lotniczy. Zapewnia kompleksowe przewiezienie chorego z łóżka do łóżka, przewozy do i ze szpitala czy przewozy na badania, zabiegi i konsultacje, dializy i rehabilitację.

W ramach transportu medycznego można wykonywać usługi przeniesienia osób niechodzących po klatce schodowej czy transport krwi i materiałów biologicznych. Przewożone są osoby niepełnosprawne i osoby do domów opieki społecznej.

Prywatny transport medyczny może obejmować kompleksową ofertę przewozu chorych, osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych, jak i materiałów biologicznych, jeśli zajdzie taka potrzeba.