Prywatny ośrodek leczenia uzależnień

Systematyczne zażywanie narkotyków, dopalaczy, leków, spożywanie alkoholu a także uprawianie hazardu, prowadzi do zmian nie tylko w stanie fizycznym, ale także w myśleniu. Osoba ma nagłe wahania nastroju, może popaść w stany apatyczne i depresyjne. Z czasem zamyka się, staje się samotna, unika dotychczasowego kręgu towarzyskiego. Ponadto, broniąc swojego stylu życia, człowiek uzależniony zaczyna kłamać we wszystkich dziedzinach, zmienia się jego system wartości, poglądy życiowe.

Z czasem poczucie odpowiedzialności za wszystko zanika i prowadzi do chaosu w każdej dziedzinie życia. Wszystko to wymaga długotrwałej pracy psychologicznej i indywidualnego podejścia a takie można otrzymać w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień.

Dlaczego prywatny ośrodek leczenia uzależnień?

W prywatnym ośrodku leczenia uzależnień lekarze pomagają pozbyć się uzależnienia. Aby zapisać się na konsultację i doprecyzować przebieg leczenia oraz ceny usług, wejdź na stronę wybranego ośrodka. Uzależnienie to poważny problem, którego nie da się samodzielnie rozwiązać. Każdego dnia stan alkoholika, narkomana czy hazardzisty pogarsza się, dlatego ważne jest, aby w odpowiednim czasie skontaktować się z wyspecjalizowanym ośrodkiem odwykowym.

Specjaliści są gotowi pomóc każdemu, kto chce mieć szansę na zdrowe i szczęśliwe życie bez nałogu. Młodzi ludzie błędnie wierzą, że substancje psychoaktywne nie powodują uzależnienia i że w każdej chwili można je samodzielnie porzucić. Jak pokazuje praktyka, pełne wyzdrowienie możliwe jest tylko w warunkach specjalistycznego ośrodka leczenia uzależnień.

Wyjście z uzależnienia odbywa się w etapach:

  • Diagnoza – ważne jest ustalenie, jakie substancje, na jak długo i w jakich ilościach osoba przyjmuje.
  • Detoksykacja – za pomocą zakraplaczy i leków resztki substancji odurzających są usuwane z ludzkiego organizmu. Podczas złamania lub ciężkiego zatrucia istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań, którym lekarze mogą w porę zapobiec. Nie da się zapewnić takich warunków w domu.
  • Intensywna opieka – na tym etapie przywracanie zdrowia fizycznego osoby odbywa się za pomocą, leków, terapii ruchowej itp.
  • Rehabilitacja osobowości — gdy człowiekowi udało się przezwyciężyć nałóg i poczynić pierwsze udane kroki w kierunku satysfakcjonującego życia, psychoterapeuci z prywatnego ośrodka leczenia uzależnień pomagają znaleźć nowe cele i hobby, zainteresowania i obszary aktywności, w których może się realizować.
  • Aby zapobiec nawrotom, można zastosować terapię polegającą na wszyciu Esperalu, jest to metoda wpływania na organizm, która powoduje niechęć do alkoholu. Podstawą leczenia alkoholizmu jest kompetentna praca psychologa, który pomaga nauczyć się żyć bez uzależnienia w tym behawioralnego.

Specyfika leczenia w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień

W zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień nie ma ogólnych schematów leczenia. Specjaliści do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie. Przed zleceniem terapii oceniają stan fizyczny i psychiczny osoby, przeprowadzają pełne badanie i określają stopień uzależnienia. Głównym celem leczenia odwykowego osób uzależnionych jest eliminacja zachcianek psychicznych. Bez pomocy terapeutów trudno jest znaleźć sens życia, przezwyciężyć nałogi. Brak pomocy na czas może prowadzić do zniszczenia osobowości, załamań, degradacji. Głównym celem życia osoby uzależnionej jest zdobycie nowej dawki alkoholu lub narkotyków, udanie się do kasyna czy na zakupy.

Psychoterapia prowadzona w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień ma na celu zmianę tych zachowań. W warunkach ośrodka pracują z pacjentem psychiatrzy, psychoterapeuci, aby uzyskał on nowe, znaczące wartości. Kompleksowe leczenie pomaga pozbyć się uzależnienia i zmniejszyć prawdopodobieństwo nawrotów po opuszczeniu ośrodka.

Leczenie i psychoterapia budowana są według indywidualnego programu, uwzględniającego stan danej osoby. Celem specjalistów placówki nie jest przymusowe utrzymywanie uzależnionego i prowadzenie przymusowego leczenia, ale wspieranie chorego w jego dążeniu do wyzdrowienia, zapewnienie opieki medycznej i stabilnej remisji.

Korzyści z leczenia w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień

Ośrodek stosuje wyłącznie nowoczesne metody leczenia odwykowego, które wykazały swoją skuteczność. Aby osiągnąć trwały wynik, łączy się psychologiczne i medyczne metody leczenia.

Korzyści z leczenia:

  • Wsparcie wykwalifikowanych lekarzy i psychoterapeutów z dużym doświadczeniem.
  • Zachowanie poufności.
  • Adaptacja w społeczeństwie po przejściu terapii.

Podczas pobytu w ośrodku można skorzystać z detoksu, który trwa od 5-7 dni. Innym rozwiązaniem jest dłuższy pobyt 14-dniowy z detoksem lub w razie potrzeby przejść terapię 4,6,12 tygodniową z detoksem. Zamknięty ośrodek leczenia uzależnień oferuje wysokiej jakości usługi i otrzymał wpis do Kodeksu Etyki Terapeuty Uzależnień. Leczenie jest atrakcyjne cenowo, dlatego każdy potrzebujący pomocy w walce z nałogiem może ją otrzymać. Dla pacjentów przygotowano komfortowe warunki w świeżo wyremontowanym budynku z wygodnymi pokojami i pełnym wyżywieniem. Rodzina osoby uzależnionej ma możliwość skorzystania z bezpłatnej konsultacji. Leczenie uzależnień w ośrodku odwykowym trwa od 4 do 24 tygodni w zależności od stopnia uzależnienia.