Prawidłowa fizjoterapia w ciąży

W momencie gdy kobieta zachodzi w ciąże lub spodziewa się już dziecka, to wówczas każda pani, która przygotowuje się do roli przyszłej matki, musi pamiętać o odpowiednią aktywność fizyczną. Poruszanie się, nawet w trakcie ciąży to bardzo ważny element, bez którego nie jesteśmy w stanie wiele zrobić. Pamiętajmy, że mimo wszystko takie ćwiczenia pozwalają lepiej przygotować się do przejścia ciąży.

Tak radzimy sobie z bólem

Przede wszystkim jest to duża szansa, na ograniczenie bólu, który bardzo często może występować. Odpowiednie ćwiczenia pozwalają nam na zmniejszenie ogólnych dolegliwości bólowych, co samo w sobie jest bardzo ważne, zwłaszcza jeśli kobieta bardzo źle znosi ból. Pamiętajmy, więc że fizjoterapia w ciąży to dzisiaj podstawa i każda nowoczesna kobieta, powinna dzisiaj korzystać z tych rozwiązań, aby sobie w ten sposób po prostu pomóc. Na pewno takie działanie pozwoli na zmniejszenie napięcia kręgosłupa, co sprawi, że będzie on odciążony na tyle, że nie będziemy już odczuwać ogólnego bólu stawów. Warto zauważyć, że w ten sposób uchronimy się także przed nagłym atakiem rwy kulszowej, która może powodować niesamowity ciężki do zniesienia ból. Praktycznie są to na tyle silne stany bólowe, że bez odpowiedniego leku przeciwbólowego po prostu się nie obejdzie.

Ochrona pań przed problemami

Panie podczas ciąży mają również duży problem z utrzymaniem moczu, to właśnie dlatego tego typu ćwiczenia mają dzisiaj przyczynić się do usunięcia tego, jak i wielu innych problemów. Jest to przede wszystkim czas, gdzie aktywność fizyczna pozwoli nam w miarę dobrze funkcjonować, co będzie miało szczególne znaczenie w ostatnim etapie ciąży, kiedy to brzuszek urośnie na tyle, że problemy z poruszaniem staną się faktem. To właśnie dlatego odpowiednie ćwiczenia pozwolą nam uchronić się przed tym problemem. Na pewno sprawdzony fizjoterapeuta będzie w stanie bezpiecznie wykonywać razem z nami te ćwiczenia w taki sposób, aby ciąża nie była w żaden sposób zagrożona. Oczywiście same ćwiczenia powinny być kierunkowe, czyli dostosowane w taki sposób, aby rzeczywiście nam pomóc.