Pracownicy z Ukrainy w służbie medycznej

Zatrudnienie pracowników mieszkających w krajach UE jest możliwe, jeżeli posiadają oni zezwolenie na pobyt i zezwolenie na pracę w Polsce. Wyjątkiem są obywatele Ukrainy. Coraz częściej można spotkać osoby zza wschodniej granicy, które chętnie uzupełniają luki na polskim rynku pracy. Obecnie uproszczono niektóre procedury związane z zatrudnianiem obywateli Ukrainy. Agencja pracy posiada duże doświadczenie w przeprowadzaniu rekrutacji pracowników z Ukrainy i wielu z nich otrzymało zatrudnienie w poszukiwanej branży. Również wielu pracodawców wzbogaciło swoje kadry specjalistami zza wschodniej granicy.

Pracownicy z Ukrainy – legalność pobytu

Zezwolenie na pracę umożliwia cudzoziemcowi otrzymanie w Polsce legalnego zatrudnienia. Nie we wszystkich przypadkach jest jednak obowiązkowe. Dla pracowników z Ukrainy istnieje uproszczona procedura, która nie wymaga tak złożonej dokumentacji.

W Polsce może zostać zatrudniony obywatel Ukrainy w przypadku, gdy:

  • Jego pobyt w Polsce jest legalny i dysponuje ważnym tytułem pobytowym

Lub

  • Przekroczył granice Polski w sposób legalny w terminie od 24 II 2022 roku z Ukrainy i zadeklarował zamiar pozostania w naszym kraju.

Pracownika z Ukrainy można zatrudnić na umowę zlecenie lub na umowę o pracę. Do czego uprawnia tytuł pobytowy? Do przebywania na terenie Polski a może nim być: zezwolenie na pobyt stały lub czasowy, paszport w ruchu bezwizowym, zaświadczenie o korzystaniu z ochrony czasowej (korzystają z tego Ukraińcy od 24II 2022r.). Pobyt obywateli Ukrainy jest legalny przez okres 18 miesięcy począwszy od 24 II 2022 roku do 23 VIII 2023 roku.

Wsparcie podczas zatrudnia w Polsce pracowników z Ukrainy

Agencja pracy oferujemy skuteczne rozwiązania w zakresie zatrudnienia pracowników ze wschodu w Polsce. Agencja gwarantuje profesjonalną obsługę w zatrudnieniu kandydatów w wiodących polskich przedsiębiorstwach. Poszukujesz agencji pracy zajmującej się zatrudnianiem i znajdowaniem pracy tymczasowej dla pracowników z Ukrainy.

Firma została założona przez ekspertów w dziedzinie HR, którzy przez ostatnie lata budowali i rozwijali proces dostarczania kadr ze Wschodu, głównie z Ukrainy. Zależy im na doborze skutecznych rozwiązań dla klientów. Wykorzystują zgromadzone doświadczenie, aby wdrażać wysokie standardy obsługi klienta. Szczególna uwaga jest przywiązywana do kandydatów, których wybierają do pracy w Polsce. Przykładają ogromną wagę do zaspokojenia potrzeb swoich klientów, bo tylko w ten sposób można zaproponować najlepsze rozwiązanie i skutecznie je wdrożyć. w życie.

Zatrudnienie dla pracowników z Ukrainy

Wiele osób z Ukrainy poszukujących pracy wybrało Polskę. Nic w tym dziwnego, bo jesteśmy popularnym kierunkiem i czekają tutaj duże możliwości rozwoju. Co najważniejsze, kultura i język są do siebie bardzo podobne, co jeszcze bardziej ułatwia życie w Polsce. Jeśli nie znasz języka na wysokim poziomie i nie wiesz, gdzie szukać wolnych miejsc pracy, możesz skontaktować się z agencją pracy. Specjaliści pomogą znaleźć etat, który odpowiada umiejętnościom i kwalifikacjom. Ponadto agencja pracy zajmuje się wszystkimi formalnościami, które mogą być skomplikowane i nie do końca jasne. Jeśli pracodawca jest zadowolony z pracownika z Ukrainy, ma on szansę na stałą pracę i wysokie zarobki. Zarabiając pieniądze w Polsce można łatwo uzyskać środki na życie na naprawdę dobrym poziomie. Pracownicy z Ukrainy zatrudnieni przez agencję nie muszą martwić się transportem we wskazane miejsce pracy, ponieważ tym zajmuje się agencja zatrudnienia.

Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy w Polsce?

Samodzielne poszukiwanie pracowników z Ukrainy przez strony internetowe to żmudne i czasochłonne zadanie. Najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie współpracy z agencją zatrudnienia która oferuje korzystny dla wszystkich leasing pracowniczy. Dlaczego warto skorzystać z tej formy pozyskania pracowników ze wschodu? Agencja pracy dysponuje dużą bazę pracowników, z Ukrainy którzy mogą pracować na stanowiskach robotniczych lub są wykwalifikowanymi specjalistami z konkretnej branży a także takich którzy mają doświadczenie w zarządzaniu firmą.

Bez względu na to, czy potrzebny jest pracownik tymczasowy czy do zatrudnienia na stałe, agencja pracy znajdzie odpowiedniego kandydata. Jak wygląda rozliczenie za leasing pracowników z Ukrainy? Przedsiębiorca podpisując umowę o leasing pracowniczy uiszcza należność według wystawionej przez agencję faktury VAT. Pracodawca nie zajmuje się żadnymi formalnościami takimi jak: umowa o pracę, opłacanie składek ZUS, podatków, wynagrodzenia. Tym wszystkim zajmuje się agencja pracy, łącznie z formalnościami o legalizację zatrudnienia. Obywatel Ukrainy nieposiadający możliwości zakwaterowania również może liczyć na wsparcie w tej kwestii. A co bardzo istotne, udana współpraca pracownika z przedsiębiorcą spowoduje że, po okresie 180 dni, agencja pracy pomoże w uzyskaniu karty pobytu a także zezwolenia na dalszą pracę. Skorzysta na tym pracownik z Ukrainy i pracodawca z Polski.