Powiekszenie ust kwas hialuronowy w Gdańsku

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym w ostatnich latach cieszy się ogromnym zainteresowanie i popularnością. Wokół tego tematu narosło wiele opinii. Wiele z nich okazuje się być nie prawdziwa. Z artykułu dowiesz się czym jest zabieg powiększania ust za pomocą kwasu hialuronowego, dla kogo jest przeznaczony, jakie daje efekty, czy jest bezpieczny oraz jakie są jego koszta.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie człowieka. Im organizm jest młodszy, tym więcej go zawiera. Jego największe stężenie występuje m.in w skórze. To właśnie dzięki niemu nasza skóra jest promienieje, jest sprężysta, lśniąca i wygląda atrakcyjnie. Najważniejszą funkcją jaką pełni kwas hialuronowy w organizmie jest wiązanie wody. To właśnie dlatego bardzo często wchodzi w skład kosmetyków, których celem jest poprawa wyglądu naszej skóry poprzez odpowiednie nawilżaniu. Niedostateczna ilość wody w organizmie przekłada się na ubytki w jej zdrowym wyglądzie. Kwas hialuronowy ma szerokie zastosowanie nie tylko w kosmetykach, ale także w szeroko pojętej medycynie. Używa się go w celu zabiegów kosmetycznych, ale nie tylko. Z powodzeniem wykorzystuje się go np. w okulistyce.

Na czym polega metoda powiększania ust kwasem hialuronowym?

Przede wszystkim zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym nie jest zabiegiem skomplikowanym. Zabieg wykonuje się poprzez wprowadzanie płynu do ust za pomocą kaniuli lub klasycznej igły. O metodzie decyduje osoba wykonująca zabieg. Na ogół ilość wstrzykiwanego płynu nie przekracza 1 ml płynu. Ilość oczywiście zawsze jest uzależniona od pożądanych efektów. Należy wspomnieć, że kwas hialuronowy ze względu na swą strukturę daje wykonującemu zabiega naprawdę szerokie możliwości. Nie ogranicza się on tylko do powiększania ust. Na zabieg z powodzeniem mogą zdecydować się osoby, które chciałyby zmienić kształt czy kontur ust. Z racji tego, iż jak wspomniano kwas hialuronowy ma szerokie zastosowanie medyczne uzyskane efekty będą nie tylko satysfakcjonujące wizualnie, ale będą odpowiednio odżywione poprzez nawilżenie tkanek, co z kolei przełoży się na ich piękny i naturalny wygląd.

Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym jest bolesne?

W sieci możemy przeczytać wiele informacji na temat skutków odczuwanego bólu podczas zabiegu. Czy są to jednak dane prawdziwe? Przede wszystkim wszystko zależy od tego gdzie i komu powierzymy wykonanie zabiegu. Specjalista odpowiednio przygotowany do wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej z całą pewnością nie zrobi nam krzywdy.

Przed wykonaniem zabiegu najpierw odbywa się konsultacja z lekarzem, który ocenia możliwości i wspólnie z klientem podejmuje decyzje związane z rodzajem usługi i ilością preparatu, którego planuje użyć. Zanim specjalista przystąpi do zabiegu usta i okolice są znieczulane. Znieczulenie odbywa się za pomocą maści lub metody takiej jak znieczulenia w gabinetach dentystycznych. Wiele gabinetów stosuje jednak znieczulanie przewodowe, które niweluje nieprzyjemne doznania w trakcie aplikowania znieczulenia.

Osoby, które zdecydowały się na zabieg i wykonały go w profesjonalnym gabinecie nie uskarżają się na ból. Naturalnie należy pamiętać, że jest to jednak ingerencja w nasze ciało. Tak samo jak po zabiegu dentystycznym możemy odczuwać pewien dyskomfort, tak w przypadku powiększania ust kawasem hialuronowym trzeba się z tym liczyć.

Czy są jakieś konsekwencje po zabiegu i jaki jest czas jego wykonania?

Czas przeznaczony na zabieg to z reguły od 30 do 90 minut. Jest to uzależnione od tego czy zabieg ma na celu nawilżenie ust czy korektę ich kształtu. Zabieg nie wymaga poddania się rekonwalescencji i już następnego dnia po zabiegu można powrócić do codziennych aktywności. Naturalną konsekwencją zabiegu jest delikatne zaczerwienienie ust i delikatny obrzęk mogący utrzymać się do dwóch dni. Nie są to jednak zmiany na tyle drastyczne, aby uniemożliwiały wyjście z domu.

Dla wielu kobiet istotną kwestią będzie, że ma konieczności rezygnowania z makijażu ust. Lekarze zwracają jednak uwagę, że do 24 godzin po zabiegu należy zaniechać podróży samolotem, palenia papierosów czy picia alkoholu. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące możliwości planowanych aktywności przekaże lekarz. 14 dni po wykonaniu zabiegu odbywa się obowiązkowa wizyta u lekarza kontroluje proces gojenia i dokonuje oceny efektu.

Jakich efektów można oczekiwać po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym?

Zaletą tej metody korekcji ust jest ich naturalny wygląd. Używa się takiej ilości kwasu, aby uniknąć ich karykaturalnego wyglądu. Pamiętajmy, że użycie kwasu hialuronowego ma właściwości nawilżające a samo powiększenie wcale nie musi być duże. To sam klient określa na jakim efekcie mu zależy. Jeśli lekarz stwierdzi, że pożądany przez klienta efekt może wyglądać nienaturalnie czy nieestetycznie przedstawi swoje sugestie na ten temat.

W sieci na różnych formach możemy napotkać m.in takie opinie jakoby kwas hialuronowy był wyczuwalny. Nie jest to prawda, oczywiście pod warunkiem, że decydujemy się na profesjonalną usługę. Właściwością preparatu jest szybka integracja z tkankami, dodatkowo za proporcjonalne rozprowadzenie płynu w trakcie zabiegu dba lekarz. Po wykonanym zabiegu wykonywany jest masaż ust i okolic.

Jak długo utrzymuje się efekt?

To co należy uwzględnić przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu to fakt, że korekcja nie będzie permanentna. Po czasie dochodzi do wchłaniania się kwasu, więc efekty będą coraz mniej widoczne. Średni czas utrzymywania się efektów zabiegu wynosi od 6 miesięcy do roku, jednak w niektórych przypadkach efektami można cieszyć się nawet do 18 miesięcy.

To jak długo będzie można cieszyć się z efektów uzależnione jest od wielu czynników. Jednym z nich jest tryb prowadzonego życia, nie bez znaczenia jest ogólna dbałość o zdrowe funkcjonowanie organizmu ale co najistotniejsze to w tej kwestii to palenie papierosów. Duża ilość wykonanych zabiegów na przestrzeni lat nie pozostawia wątpliwości. Osoby palące papierosy mogą spodziewać się, że efekty będą utrzymywać się krócej niż u niepalących. Ważnym czynnikiem jest też obecność hialuronidazy – enzymu odpowiadającego za rozkład kwasu hialuronowego. Oprócz tego istotne są predyspozycje genetyczne.

Czy zabieg jest dla każdego?

Ogólnie rzecz biorąc, tak. W większości przypadków nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Istnieje jednak kilka wyjątków. Są to przede wszystkim: choroby autoimmunologiczne, nadwrażliwość na kwas hialuronowy, opryszczka czy trądzik. Na zabieg nie powinny decydować się kobiety w ciąży i matki karmiące piersią.

 

Gdzie można przeprowadzić zabieg i jakie są jego koszta?

Zapoznając się z ofertą placówek przeprowadzających zabiegi tego typu napotkamy na spory rozstrzał cenowy. Cena zawsze uzależniona jest od tego na jaki rodzaj zabiegu się decydujemy oraz od konkretnej placówki. Ceny mogą różnić się też w zależności od miasta. Dla przykładu zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym w Gdańsku można wykonać nawet już od 500 złotych.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym w Gdańsku  jest bez problemu dostępne w wielu dużych miastach w Polsce. We wspomnianym Gdańsku zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym możliwe jest w właściwie we wszystkich placówkach zajmujących się medycyną estetyczną. Aby uniknąć rozczarowania, przed ostatecznym wyborem warto zawsze sprawdzić jakie opinie krążą na temat danego miejsca.