Powiększanie piersi

Powiększanie piersi jest zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej, który od lat cieszy się popularnością w Polsce i na świecie. W ostatnim czasie zmienia się sposób postrzegania tego zabiegu. Coraz więcej kobiet rozumie, że nie chodzi jedynie o wygląd, a zabieg powiększania piersi może znacząco poprawić komfort życia i wpłynąć na to, jak kobieta postrzega samą siebie. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na powiększanie biustu?

1. Powiększanie piersi: podstawowe informacje

2. Wskazania do przeprowadzenia zabiegu powiększania piersi

3. Okres rekonwalescencji po powiększaniu piersi

Chirurgia plastyczna jest dziedziną medycyny, która ciągle się zmienia i niesie ze sobą ogromne możliwości. Niezmienne pozostaje natomiast to, że zabieg powiększenia piersi jest jednym z najpopularniejszych wśród pacjentek zabiegów. Na czym polega sam zabieg i ile trwa okres rekonwalescencji?

1. Powiększanie piersi: podstawowe informacje

Podczas operacji piersi wykorzystuje się implanty piersi, które są indywidualnie dobrane i dostosowane do oczekiwań, jak i warunków anatomicznych pacjentki. Pozwala to na osiągnięcie naturalnego, satysfakcjonującego pacjentkę efektu.

Powiększanie piersi poprzedza skrupulatnie (przynajmniej tak powinno być, jeśli mamy do czynienia z dobrym specjalistą) przeprowadzony wywiad medyczny, dzięki któremu lekarz może poznać oczekiwania pacjentki i wskazać jej optymalne dla niej rozwiązanie. Podczas konsultacji specjalista przeprowadza też badanie fizykalne i wykonuje pomiary sylwetki.

2. Wskazania do przeprowadzenia zabiegu powiększania piersi

Jeśli chodzi o powiększanie piersi implantami, decydują się na nie pacjentki, które mają naturalnie małe lub niesymetryczne piersi, ale i te, które przeszły zabieg mastektomii i marzą o rekonstrukcji jednej lub obu piersi. Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu powiększania biustu jest również m.in. utrata atrakcyjnego kształtu oraz objętości i jędrności piersi, np. w wyniku karmienia piersią lub redukcji masy ciała.

3. Okres rekonwalescencji po powiększaniu piersi

Powiększanie piersi implantami przeprowadza się zazwyczaj w znieczuleniu ogólnym. Naturalnym jest, że tuż po zabiegu u pacjentki może pojawić się uczucie bólu i dyskomfortu piersi. Sam okres rekonwalescencji zazwyczaj trwa 6-8 tygodni.

Oczywiście jeśli pacjentka zdecyduje się na powiększanie piersi implantami, niezwykle ważne jest, by stosowała się do zaleceń lekarskich i pamiętała o noszeniu specjalnego stanika formującego.

Powiększenie piersi implantami jest zabiegiem, który daje trwałe, satysfakcjonujące pacjentkę efekty.