Polecane ocieplanie dla dachów szpitali

Większość start ciepła w domu następuje przez dach, dlatego wiele osób już na etapie projektowania domu myśli o izolacji dachu. Co zrobić, gdy budynek jest już wybudowany, a pojawił się problem start ciepła? W obydwu przypadkach zdecydowanie trzeba dobrać odpowiednią termoizolację, tradycyjne warianty w postaci płyt nie gwarantują 100% wypełnienia pęknięć, mogą jedynie je zamknąć, dlatego mostki zimne pozostaną. Polecane ocieplanie dla dachów to pianka poliuretanowa należąca do nowoczesnych metod izolacji dachów.

Cechy ocieplania dachów metodami tradycyjnymi

Wcześniej wełna mineralna była używana w prawie wszystkich domach, ten materiał był popularny, ponieważ nie było dobrej alternatywy.

Pozytywną właściwością wełny mineralnej jest niska palność ale negatywnych aspektów jest więcej, a mianowicie:

 • Wiatr jest przedmuchiwany przez ten materiał, w wyniku czego traci swoje właściwości izolacyjne.
 • Zwiększone zużycie materiału, wełna jest dostarczana w postaci sztywnych płyt lub rolek, które są odcinane po zamocowaniu do powierzchni dach.
 • Trudno jest wykonać izolację poddasza przy skomplikowanych przejściach.
 • Ułożenie folii hydroizolacyjnej jest koniecznością, jeśli zapomnisz o tym, izolacja zacznie wilgotnieć i się zbrylać.
 • Wełna mineralna ma ograniczoną żywotność, z czasem traci swoje właściwości.

Firma zajmująca się ocieplaniem dachów korzysta ze sprawdzonej metody a mianowicie natryskiwanej pianki poliuretanowej PUR. Skontaktuj się z przedstawicielem i rozpocznij współpracę przy swoim projekcie. Fachowcy zajmą się kompleksową termoizolacją domu, zaczynając od doradztwa najlepszego rozwiązania dającego możliwość uzyskania oszczędności na rachunkach za prąd. Usługi nastawione są na ocieplanie dachów pianką PUR lub celulozą, prace zaczynają się od wstępnej inspekcji przestrzeni przez ocieplanie i odbiór powykonawczy.

Subtelności i zalety ocieplania dachów pianką PUR

Natryskiwanie pianką poliuretanową to polecane ocieplanie dla dachów, które okazało się energooszczędne i praktyczne. Dzięki tej metodzie można uzyskać bezszwową izolację poddasza. PUR to wyjątkowy materiał będący jedną z odmian tworzywa sztucznego. Posiada komórkową piankową strukturę. Dominuje w nim substancja gazowa, pianka jest wypełniona licznymi komórkami, które są oddzielone cienkimi ściankami z poliuretanu. Aby uzyskać ten materiał, konieczne jest wymieszanie dwóch płynnych składników w specjalnej instalacji. To tutaj zachodzi reakcja chemiczna a uzyskana pianka PUR jest natryskiwana za pomocą specjalnego pistoletu.

Wybór pianki PUR do ocieplania dachu rozwiązuje jednocześnie kilka problemów:

 • Hermetycznie chroni dach przed wilgocią i jej negatywnymi skutkami.
 • Ma wysoki stopień ochrony przed wiatrem.
 • Poprawia właściwości dźwiękochłonne dachu.
 • Eliminuje wszystkie mostki zima, w tym na styku ściany i dachu, czego nie zrobi żadna inna izolacja.
 • Ma wysokie właściwości termiczne.
 • Jest lekka i nie obciąża konstrukcji.

Przy ocieplaniu dachu dwuspadowego od wewnątrz natryskową pianką poliuretanową nie ma znaczenia liczba płaszczyzn, ich kształt i kąt nachylenia, technologia jest skuteczna zarówno w przypadku dachów jednospadowych, dwuspadowych, jak i czterospadowych lub kopułowych. Z pianką poliuretanową nie ma ograniczeń w izolacji dachów różnego rodzaju obiektów przemysłowych, magazynowych. Ze względu na wysoką przyczepność do większości materiałów budowlanych pianka natryskowa pozwala uzyskać bezszwową warstwę izolacji termicznej na wszystkich powierzchniach, w tym konstrukcjach nośnych i połączeniach. Nie trzeba żyć według starych kanonów, nowe technologie są teraz stosowane w budownictwie, po co przepłacać, jeśli możesz wybrać polecane ocieplenie do dachów w postaci pianki PUR i cieszyć się ciepłym domem przez cały rok.

Ocieplanie dachu od wewnątrz

Najlepiej wykonać ocieplanie stropów poddasza i przestrzeni pod dachem od wewnątrz, aby zabezpieczyć cały dom przed dużymi stratami ciepła, ponieważ przez nieprawidłową izolację ucieka nawet 25% ciepła znajdującego się wewnątrz domu. Z takiego materiału można wykonać termoizolację dowolnego dachu łamanego, nawet o bardzo skomplikowanej konstrukcji. PUR ma dużą przyczepność do metalu, drewna, tynku oraz innych powierzchni. Jest stosowana do izolacji termicznej dachów, ścian wewnętrznych i zewnętrznych, stropów, fundamentów a także tam, gdzie wymagane jest wypełnienie pustych przestrzeni.

Oferta firmy zajmującej się ocieplaniem dachów pianką PUR dostępna jest na stronach wielu firm. Możesz zamówić docieplanie dowolnych budynków i konstrukcji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wysokiej jakości materiałom oraz przestrzeganiu technologii może zagwarantować swoim klientom 100% wynik.

Firma taka przyjmuje zamówienia na docieplenie dachu od wewnątrz pianką poliuretanową. Oferuje usługi właścicielom budynków, firmom budowlano-instalacyjnym. Zapewnia profesjonalne i szybkie rozwiązanie problemów związanych z ociepleniem dachów poprzez natrysk pianki poliuretanowej w pełnej zgodności z wymaganiami z gwarantowanym długotrwałym efektem. Niewielka waga gotowej powłoki umożliwia zastosowanie jej w starych budynkach i konstrukcjach.