Pantomogram na Bielanach

Pantomogram to podstawowe narzędzie, służące do diagnostyki stomatologicznej. Dzięki niemu można wykonać zdjęcie RTG jamy ustnej. Widać na nim dokładnie stan korzeni, struktury kości i ułożenie zębów. W Klinice Stomatologicznej Zbigniew Kowalik posiadamy najnowocześniejszy pantomogram, którym codziennie wykonujemy zdjęcia naszym pacjentom. Sprzęt jest bezpieczny dla człowieka, ponieważ emituje minimalne dawki promieniowania, które nie powodują uszczerbku na zdrowiu pacjenta. Każdy, kto musi wykonać zdjęcie jest przez nas dodatkowo zabezpieczany, aby zapewnić 100% ochronę.

 

Pantomogram Warszawa Bielany

 

Codziennie, od poniedziałku do piątku wykonujemy zdjęcia RTG. Każdy pacjent, nawet bez wcześniejszego umówienia może do nas przyjść, jeśli tego potrzebuje. Wynik badania zgrywamy na płytę CD, którą pacjent od nas otrzymuje. Pantomogram to bardzo dokładnie badanie, doskonale rejestrujące obraz jamy ustnej na zdjęciu. Bez niego nie powinno zaczynać się poważniejszych zabiegów stomatologicznych.

 

Pantomogram Warszawa Bielany: kto zleca badanie?

 

Stomatolog zleca wykonanie badania. Zajmuje się tym technik radiolog, specjalista, który dobrze wie, jak przygotować sprzęt i pacjenta, aby wynik był jak najdokładniejszy. Badanie wykonujemy wówczas, gdy:

  • posiadamy uraz mechaniczny,
  • mamy choroby przyzębia lub tkanek kostnych,
  • zauważono problemy stawu skroniowo – żuchwowego,
  • istnieje podejrzenie zmian nowotworowych lub torbieli,
  • widać duże zmiany próchnicze,
  • mamy problemy ze śliniankami.

 

Pantomogram Warszawa Bielany: usuwanie zęba

 

Przed każdą ekstrakcją zęba zalecane jest wykonanie zdjęcia RTG. Dzięki badaniu stomatolog dokładnie wie, jak ułożony jest korzeń zęba, jaką ma wielkość. Może na tej podstawie zaplanować zabieg, w którym w znacznym stopniu zostaje zredukowane ryzyko powikłań. Badanie w znacznym stopniu pomaga w prawidłowym przeprowadzeniu zabiegu.

 

Badanie pantomograficzne jest w 100% bezpieczne dla pacjenta. Nie jest ono inwazyjne. Wykonuje się je w specjalnych zabezpieczeniach, przez które nie przechodzą żadne dawki promieniowania. Kobiety w ciąży nie powinny się jednak jemu poddawać i zawsze prosimy pacjentki o informację o ewentualnej ciąży. Zależy nam, aby pacjenci czuli się odpowiednio zaopiekowani i w pełni poinformowani o aspektach badania.

Zalecamy w każdym przypadku wziąć pod uwagę również opinie dostępne w internecie o danej klinice stomatologicznej. Warto korzystać z fachowych konsultacji w szczególności jeśli chodzi o nasze uzębienie. Jest to rzecz niezbędna do zachowania zdrowia.