Ostaryna jako szansa rozwoju masy mięśniowej dla zawodowych sportowców

Ostaryna jako szansa rozwoju masy mięśniowej dla zawodowych sportowców

Sport zawodowy wymaga wielu wyrzeczeń. Bardzo wielu sportowców by rozwijać swoją pasję porzuca stary tryb życia, na rzecz wysiłku ekstremalnego. Często w takich sytuacjach wymagana jest poprawa wydolności organizmu. W wielu przypadkach sport zawodowy jest związany ze zjawiskiem dopingu, dzięki któremu sportowcy osiągają lepszą wydolność w czasie zawodów. Jednym z najbardziej wymagających sportów pod względem użytej siły jest kulturystyka. Kulturyści często muszą zmuszać się do przyjmowania znacznych ilości kalorii żeby odpowiednio rozbudować masę mięśniową. Poza tym wykonują mordercze ćwiczenia związane z podnoszeniem ciężarów. W ciągu całego treningu wykorzystują znaczne pokłady energii. Wraz z rozwojem czasu, uprawianie zawodowo kulturystki wymaga zwiększania ciężaru hantli oraz innych sprzętów siłowych. Jak się można domyślać rozwój masy mięśniowej, nawet przy skrajnie wyczerpujących treningach, często nie jest wystarczająco szybki. Dlatego sportowcy siłowi stosują innego rodzaju wspomagacze. Jednym z środków pomagających uzyskać większą masę ciała są sterydy. Często jednak skutki uboczne z korzystania z tych substancji powodują nieodwracalne skutki uboczne. Cechuje je bardzo negatywny wpływ na zdrowie taki jak: bezsenność, problemy z hormonami, zaburzenia psychiczne. Jest oczywiście więcej objawów, które są spersonalizowane z częstotliwością użycia sterydów. Ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej substancji zastępujących sterydy. W dużej ilości są to substancje eksperymentalne, które są w fazie testów. Mimo to jest widoczna ich obecność na rynku handlowym. Jedną z takich substancji jest Ostaryna. Ludzie związani ze sportem zawodowym często eksperymentują z użyciem tego rodzaju produktów.

Czym jest Ostaryna?:

Ostaryna jest enobosarmem znanym również jako MK-2866. Profesjonalne określenie brzmi: selektywny modulator receptora androgenowego. Najnowsze badania potwierdzają korzystny wpływ na rozwój masy mięśniowej podczas długotrwałego stosowania. W trakcie użycia ostaryny zwiększa się również siła mięśniowa, potęgująca efekty treningów. Dodatkowym efektem z korzystania jest spalanie niekorzystnych dla sylwetki tłuszczy. Substancja wpływa więc na typ budowy ciała klienta, który z niej korzysta. Nawet jeżeli część osób jest ograniczona niekorzystnymi genami, które powodują zmniejszenie przyrostu mięśni, ostaryna i tak zadziała w pozytywny sposób. Dzięki niej duża ilość kulturystów chcących osiągnąć sukces jest w stanie zwalczyć własne ograniczenia. Najczęściej związane z genami czy zbyt wolnym rozwojem siły fizycznej. Po zastosowaniu tego specyfiku, osoba użytkująca zaczyna zauważać efekt już po paru tygodniach. Należy tutaj zaznaczyć, że ostaryna nie jest sterydem tak jak niektóre tego typu substancje. Mimo braku związku ze sterydami, działanie jest podobne.  Najczęściej widocznymi i odczuwalnymi zmianami jest przyrost masy mięśniowej oraz zwiększenie siły fizycznej. Działanie substancji może więc wydawać się przybliżone do sterydów, jednak ostaryna nie wpływa aż w tak mocny sposób. Dzięki efektom użycia, a mniejszym skutkom ubocznym niż przy korzystaniu ze sterydów, ostaryna staje się coraz bardziej popularna. Obecnie jest wykorzystywana przez osoby związaną przede wszystkim z branża kulturystyczną. Wykorzystywał ją na przykład Aleksander Powietkin, światowa gwiazda kulturystki. Osoby związane ze sportami zawodowymi również z niej korzystają. W większości przypadków są to zawodnicy mieszanych sztuk walki, rugbiści. Ostaryna podbija część światowych rynków związanych z sportami siłowymi. Mnóstwo osób uprawiający siłowe sporty amatorskie, chciałoby się znaleźć na szczycie. Szukają więc nowoczesnych sposobów umożliwiających szybkie wybicie się. Jedną z takich możliwości jest zastosowanie ostaryny.

W jaki sposób zastosować ostarynę?:

Wciąż prowadzone są badania w jaki najlepszy sposób użyć ostaryny. Najczęstszym pytaniem jest następujące: w jaki sposób dawkować ostarynę? Mimo lekarskich testów tej substancji nadal dokładnie nie wiadomo jaka ilość substancji działałby najlepiej. Wstępne testy określają poziom 15-20 mg użytej substancji na dobę. Zazwyczaj taką ilość zawodowi kulturyści powinni stosować 4 tygodnie by odczuć znaczący efekt. W trakcie zażywania nie należy zapominać o ćwiczeniach siłowych i regularnych treningach kondycyjnych. Same użytkowanie z substancji nie zapewni najlepszych efektów. Po 4 tygodniowym użytkowaniu, należy zrobić sobie przerwę, aby organizm miał czas na zbalansowanie działania substancji w organizmie. Po czym by utrzymać siłę fizyczną trzeba do niej wrócić ponownie na 4 tygodnie. Taki sposób jest obecnie najbardziej polecany przy szybszej rozbudowie mięśni oraz siły fizycznej.

Jakie są efekty działania ostaryny?:

Na dzisiejszym rynku nie ma idealnie działających substancji umożliwiającą zwiększenie siły fizycznej oraz masy mięśniowej. Niestety w dalszym ciągu osoby korzystające ze wspomagaczy muszą się zmagać z niekorzystnymi efektami spożycia substancji. Możliwe że w niedalekiej przyszłości zmieni się to, wraz z rozwojem medycyny i środków stosowanych do sportów zawodowych. Obecnie ostaryna nadal posiada efekty uboczne. Na szczęście stosowanie ostaryny nie jest nacechowane zwiększeniem szansy zachorowania na raka prostaty czy też innych narządów płciowych. Pod tym względem ostaryna, która została przebadana jest całkowicie bezpieczną substancją nie wspomagająca zmian rakowych. Wyróżnia to ją więc, na rynku suplementów siłowych. Jednym z efektów korzystania z ostaryny jest zwiększony poziom estrogenu. Substancja wpływa bezpośrednio na receptory androgenowe, dlatego wzrost jest zauważalny. Estrogen jest kluczowy w sprawnym funkcjonowaniu organizmu człowieka. Zapewnia on sprawne działanie stawów przez jego przeciwzapalną funkcje. Wzrost tego czynnika nie powinien odbić się więc negatywnie na zdrowiu klienta korzystającego z ostaryny. Jednym z najczęściej zauważanych efektów ubocznych jest problem z trądzikiem. Podczas początkowego stosowania najczęściej na twarzy występuje znaczny wysyp trądziku. Zmiany skórne mogą również objąć inne części ciała najczęściej plecy oraz ręce. Jednak, aż tak poważne problemy z trądzikiem występują w rzadkich przypadkach. Również występują innego rodzaju niekorzystne efekty. Często również występuję ból głowy, szczególnie po południu. Bóle przypominają migreny, jednak nie są one zbyt uporczywe i szybko znikają. Podczas odczuwania dyskomfortu związanego z bólem głowy można zastosować delikatne leki przeciwbólowe. W większości jednak ból znika sam po maksymalnie parunastu minutach. Poza tym kolejnym efektem ubocznym, mogą być problemy z nudnościami. W trakcie utrzymywania specjalistycznej diety może to być szczególnie irytujące kiedy osoba stosująca MK-2866 zwraca posiłek. Ale tak jak w pozostałych przypadkach zazwyczaj niekorzystne uczucie bardzo szybko znika, nie pozostawiając znaczących efektów ubocznych. Mimo paru wad wynikających z korzystania z ostaryny, nadal warto dać szanse tej substancji. Efekty są znacznie mniej niekorzystne niż pryz wykorzystaniu sterydów, które mogą spustoszyć organizm. Jest to nowa substancja na rynku, wymaga dalszych badań, jednak potencjalne skutki spożycia są warte tego.

Czy użycie ostaryny jest skuteczne?:

Ostaryna jest jedną z tych substancji, która dopiero rozwija swoje skrzydła na rynku kulturystki, jednak zapowiada się obiecująco. Rezultaty stosowania przez większość sportowców zawodowych związanych z branżą siłową mówią same za siebie. Efektywnie zwiększa ona siłę fizyczną, masę mięśniową oraz regeneracje stawów, które są narażone podczas treningów siłowych. Jeżeli jesteś osobą, która poszukuje nowoczesnych substancji mających na celu poprawienie ogólnej wydolności organizmu ostaryna wydaje się być stworzona dla Ciebie. Ma znacznie mniejsze skutki uboczne od sterydów, a jej spożycie nie wiążę się z takimi wyrzeczeniami niż w przypadku z innymi substancjami. W przypadku bardzo złego samopoczucia, ostarynę zawsze można odstawić i postawić w całości na dietę i trening siłowy bez wspomagaczy.