Nuda w czasie kwarantanny

W obecnej sytuacji nie obejdzie się bez siedzenia w domu. Wszystkie komunikaty z mediów, jakie otrzymujemy, zalecają nam, pozostanie w domu dla dobra naszego i społeczeństwa. Jednak przebywanie w domu całymi dniami może przysporzyć nam wiele negatywnych emocji. Złość, nuda, kłótnie i irytacja to tylko niektóre odczucia, jakie możemy doznać podczas pobytu całymi dniami w domu, bez możliwości wyjścia i spotkania się ze znajomymi. Nie satysfakcjonuje nas już oglądanie seriali i przeglądanie portali społecznościowych. Co w takim przypadku zrobić? Nie masz pomysłu na zlikwidowanie nudy w czasie kwarantanny? Poniżej przedstawiam kilka zajęć, które uwolnią cię od nudy.

 

Rozwijanie swoich pasji

Jest to chyba najlepszy sposób na zniszczenie nudy w czasie kwarantanny. Pasjonujesz się fotografią, gotowaniem, rysowaniem czy jakimś innym zajęciem? Znajdź sposób, aby móc wykonywać te czynności w domu! Pozwoli ci to na rozwijanie swojej kreatywności i na pewno zajmie cię na długi czas. Oczywiście możesz się wspomóc internetem, który zna odpowiedź na wszystko. Oto kilka rozwiązań:

  1. Pasjonuje cię fotografowanie ptaków? Wyjdź na balkon lub na ogródek. Jest to równie idealne miejsce na fotografowanie jak las czy park. W przypadku balkonu perspektywa z góry może cię mile zaskoczyć.
  2. Uwielbiasz grać w piłkę nożną? To dobry czas na poćwiczenie różnych trików i sztuczek z piłką. Znajdź kawałek wolnej przestrzeni, schowaj lub wynieś wartościowe i łatwe do zniszczenia rzeczy, odpal samouczek na YouTube i gotowe. Na pewno zaskoczysz nowo nabytymi umiejętnościami rówieśników, kiedy się spotkacie.
  3. Kolarstwo to cały twój świat? Możesz zastąpić tradycyjny rower stacjonarnym, takim jak do ćwiczeń lub skonstruować coś w rodzaju stojaka, który utrzyma standardowy rower razem z tobą. Projektowanie własnej konstrukcji, która uwzględni wszystkie potrzebne aspekty tzn. czy stojak utrzyma rower razem z tobą, czy nie będziesz się przewracać na prawo i lewo i wiele innych wymyślonych przez ciebie samego trudności może sprawić wiele frajdy.
  4. Chodzenie na siłownię dawało ci wiele radości? Możesz stworzyć swoją własną siłownię w domu! Wystarczą ci tylko chęci i kreatywność. Jak zastąpić sztangi? Możesz wziąć kij od miotły dwie siatki lub sznurek i kilka opakowań cukru, mąki, butelek z wodą lub cokolwiek innego. Przywiąż za pomocą siatki lub sznurka na dwóch końcach obciążenie i gotowe.

To tylko kilka sposobów rozwiązań wykonywania ulubionych czynności, które wymagały wyjścia z domu. Wystarczy tylko kreatywność i chęci, no czasami trochę inspiracji z internetu.

 

Inne aktywności w domu

Pozostanie w domu, nie musi być nudne. Poza rozwijaniem swojej pasji można również świetnie się bawić z całą rodziną. Budowanie fortecy z koców i krzeseł, granie w gry planszowe i karciane, granie w kalambury i wiele innych zabaw nie tylko dla dzieci, ale także dla całej rodziny, pomoże wam się zintegrować, lepiej poznać, nauczy współpracy i na pewno pozwoli poprawić relacje. Jedyną rzeczą, która was ogranicza to czas. Cała reszta zależy tylko od waszych chęci.