Naturalna ulga w łuszczycy

Region Morza Martwego już w średniowieczu uznawany był za obszar działający zbawiennie na stan skóry i bogaty w surowce do produkcji maści i kremów. Kuracjusze leczyli swoje problemy skórne, w tym objawy jakie jak przy występowaniu łuszczycy, dzięki unikalnemu klimatowi. Współcześni badacze potwierdzili wiedzę prababek uznając, że sekret leczniczych właściwości Morza Martwego leży w jego wysokim zasoleniu wynoszącym aż 33%. Dla porównania Morze Śródziemne ma zasolenie na poziomie 4%. a nasz rodzimy Bałtyk to zasolenie 7‰ w Zatoce Gdańskiej). Morze Martwe to też bogactwo minerałów, takich jak magnez, wapń czy potas, a rosnące w tym regionie rośliny są cenione przez producentów kosmetyków. Prawdopodobnie ten rejon jest największym naturalnym źródłem surowca wykorzystywanego do pielęgnacji ciała na świecie.

Naturalna maść, pielęgnacja na brzegu Morza Martwego

Firma DERMACEA została stworzona przez osoby dotknięte łuszczycą. Dla innych osób zmagających się z problemami skórnymi, jako jedyna w Polsce, dystrybuuje produkty izraelskiej firmy S.T. Health Care z siedzibą w Hajfie. Kremy, maści i olejki wytwarzane przez farmaceutę Yousefa Antona, mają receptury oparte na naturalnych składnikach z regionu Morza Martwego. Te produkty, sprowadzane przez Dermaceę z Izraela, bardzo dobrze wspomagają procesy regeneracyjne i pielęgnacyjne skóry zmienionej łuszczycowo. Jako dermokosmetyki o naturalnym składzie, bez sterydów i dostępne bez recepty, są cenione przez osoby z problemami skórnymi, gdyż przynoszą natychmiastową ulgę nawilżając skórę i działając przeciwświądowo.

Maść na łuszczycę: naturalnie, bez recepty, bez sterydów

W sklepie DERMACEA oprócz produktów marki Health Care znajdziemy stworzone przez właścicieli firmy maści na łuszczycę — Silkum i Magnipsor. Oba produkty zostały przebadane i stworzone od podstaw z naturalnych składników, bez udziału sterydów. Formuły oparte o naturalne olejki z roślin, które od wieków były cenione za swoje lecznicze właściwości, dbają o skórę bez ryzyka podrażnień, czy alergii. Maść Silkum od początku produkowana jest w Polsce, a badania dermatologiczne odbywają się w Centrum Badania Kosmetyków „Dermi – Test” w Łodzi.

Jako ludzie, którzy żyją z łuszczycą na co dzień, rodzina DERMACEA wie jakie objawy najbardziej obniżają komfort psychiczny i fizyczny. Korzystając z tej wiedzy i natury oddali w ręce klientów produkty, które pozwalają znowu czuć się dobrze w swojej skórze.