Najskuteczniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Najskuteczniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Ciągła pogoń za pięknem i pragnienie zachowania młodości jak najdłużej, skutkowało powstaniem zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki niej, obecnie nie ma takiego defektu skórnego, którego nie dałoby się zniwelować lub całkowicie i trwale usunąć. Warto natomiast korzystać z niej z głową. Co nam oferuje? Jakie zabiegi są najskuteczniejsze i co pozwolą nam poprawić?

Resurfacing laserowy

Zwany także peelingiem laserowym. Dzięki wykorzystaniu wielu malutkich wiązek energii, pozwala osiągnąć niesamowite rezultaty w postaci odmłodzenia skóry twarzy. Do zabiegu wykorzystuje się specjalne głowice, które emitują światło lasera. Powoduje ono serię mikrouszkodzeń podskórnych, które pobudzają skórę do intensywnej regeneracji. Dzięki temu wzmaga się synteza kolagenu oraz elastyny w skórze. Wskazaniem do zabiegu przy użyciu lasera, są widoczne oznaki starzenia się, zmarszczki, zmiany pigmentacyjne, a także nierówny koloryt skóry, czy utrata jędrności. Jest to także skuteczna metoda w walce z trądzikiem. Efektem peelingu laserowego jest redukcja linii i bruzd, rozjaśnienie przebarwień pozapalnych oraz potrądzikowych, a także ujędrnienie i uelastycznienie skóry twarzy. Cera jest rozświetlona i widocznie odmłodzona. To zdecydowanie jedna z najlepszych metod na zachowanie młodej skóry przez długie lata.

Powiększanie ust

Jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Pozwala kobietom, których natura nie obdarzyła pełnymi ustami, na zwiększenie ich objętości. Do zabiegu używa się specjalnych wypełniaczy. Powiększenia ust można dokonać na wiele sposobów, m. in. poprzez wszczepienie implantu, za pomocą własnego tłuszczu lub przy pomocy iniekcji kwasem hialuronowym. Najczęściej używa się właśnie tego ostatniego. Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie. To składnik, który cudownie nawilża skórę i spowalnia procesy starzenia się jej. Często używa się go również do wypełniania zmarszczek oraz bruzd nosowo – wargowych. Oprócz powiększenia ust, efekty jakie można uzyskać poprzez wstrzyknięcie kwasu hialuronowego, to także ich maksymalne nawilżenie i wygładzenie. Za jego pomocą, można także wyrównać asymetrię ust, wywinąć je oraz przywrócić ich odpowiednie proporcje.

Mezoterapia skóry głowy

Jednym z najlepszych zabiegów trychologicznych, jest mezoterapia skóry głowy. To zabieg leczniczy, który skutecznie poprawia kondycję włosów. Zabieg mezoterapii polega na iniekcji substancji aktywnych w głębokie warstwy skóry. Mezokoktajle składają się m. in. z krzemionki, witamin, oligoelementów oraz leków przeciwzapalnych. Wskazaniem do zabiegu jest głównie nadmierne wypadanie włosów, spowodowane różnymi czynnikami, np. ciążą. Zabieg sprawdza się u osób z łysieniem plackowatym oraz androgenowym. Zalecana jest również jako zabieg profilaktyczny, zapobiegający wypadaniu włosów oraz wzmacniający ich cebulki. Zabiegi przeprowadzane są w seriach, a ich częstotliwość ustalana jest indywidualnie. Pod uwagę bierze się stopień zaawansowania zmian chorobowych oraz oczekiwane rezultaty.

Liposukcja ultradźwiękowa

Medycyna estetyczna oferuje również szeroki wachlarz zabiegów na skórę ciała. Alternatywą dla tradycyjnej i mocno inwazyjnej liposukcji, która jest zabiegiem chirurgicznym, jest liposukcja ultradźwiękowa. Zabieg wykorzystuje energię ultradźwiękową do redukcji złogów tłuszczowych a przy okazji niweluje cellulit. Metoda ta pozwala na bezinwazyjne oraz bezbolesne wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki. Zabieg nie nadaje się dla osób z dużą nadwagą oraz otyłością. Natomiast świetnie sprawdza się do eliminacji tkanki tłuszczowej z miejsc opornych na dietę oraz ćwiczenia, np. boczków, karku, podbródka.

Lifting termiczny

Zabieg zastępujący klasyczny lifting z zakresu chirurgii plastycznej. Wykonuje się go za pomocą urządzenia, które emituje promieniowanie podczerwone. Wiązki te mają za zadanie obkurczyć włókna kolagenu w skórze. Rezultatem jest natychmiastowy efekt liftingu w postaci gładkiej i jędrnej skóry. Przez następne 6 miesięcy produkuje ona nowy kolagen, przez co efekt utrzymuje się około pół roku. Potem można powtórzyć zabieg. Jest to metoda auto regeneracyjna, która pobudza skórę do uruchomienia wzmożonych procesów regeneracyjnych. Dzięki temu jest to zabieg mało inwazyjny, który nie powoduje konieczności hospitalizacji oraz długiego okresu rekonwalescencji. Z reguły od razu można powrócić do swoich obowiązków. Medycyna estetyczna w ostatnich latach bardzo się rozwinęła. Szeroki wachlarz zabiegów, pozwala na dobranie ich specjalnie do naszych potrzeb. Większość z nich wykonywana jest za pomocą urządzeń laserowych lub iniekcyjnych i dają niesamowite rezultaty.

Jeśli naszym problemem jest defekt skórny, który powoduje u nas kompleksy, warto skorzystać z bogatej oferty gabinetów medycyny estetycznej. Dzięki temu podniesiemy swoją samoocenę i pewność siebie, a to z kolei może zaowocować lepszym funkcjonowaniem w społeczeństwie i nawiązywaniem kontaktów oraz odnoszeniem sukcesów na polu zawodowym.