Na czym polega i jaki jest koszt przeszczepu włosów?

Nadmierne wypadanie włosów stanowi coraz większy problem społeczeństwa. Dotyka nie tylko mężczyzn, ale i często borykają się z nim również kobiety. Zaburzenia hormonalne, przewlekły stres, choroby, niewłaściwa dieta i tryb życia, a nawet uwarunkowania genetyczne, mogą powodować łysienie. Tak jak w przypadku innych dolegliwości objawy wielu z nich nie są widoczne, tak wypadanie włosów, znacząco wpływa na estetykę i wygląd. To zaś może powodować utratę komfortu życia, a nawet obniżać własną samoocenę. Niektórzy decydują się na peruki i maskowanie problemu sztucznymi włosami, jednak rozwiązanie nie wszystkim wydaje się być atrakcyjne. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i zabieg przeszczepu. Czy warto poddać się transplantacji i jaki jest koszt przeszczepu włosów?

Kiedy warto zdecydować się na zabieg przeszczepu włosów?

Największą zaletą przeszczepu włosów jest skuteczność zabiegu. Stanowi jedną z najlepszych alternatyw dla działań pośrednich, polegających na wzmacnianiu i zagęszczaniu mieszków włosowych. Metoda gwarantuje przede wszystkim naturalny efekt, który jest jednym z priorytetów osób zmagających się z problemem.To odpowiedź dla pacjentów, borykających się m.in. z łysieniem androgenowym, plackowatym czy pourazowym. Po zabiegu przeszczepu włosów można liczyć nie tylko na skrupulatne wypełnienie łysiny, ale i poprawienie ich gęstości czego rezultatem jest bujna fryzura i co istotne jej naturalny wygląd.

Czy przeszczep włosów jest skuteczny?

O przeszczepie często mówi się, że jest bolesny i niebezpieczny. Tymczasem jest wręcz przeciwnie. Nowoczesna technologia i sprzęty stosowane w specjalistycznych klinikach jak ta transplantacjawlosow.pl, umożliwiają transplantację metodą pozwalającą pacjentowi na powrót do codziennej aktywności niemalże od razu po przeszczepie włosów. Sam zabieg zaś, wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, co eliminuje uczucie bólu i dyskomfortu. Wartością tej metody walki z łysieniem jest wspomniana już skuteczność. Ryzyko niepowodzenia zostało ograniczone do minimum, co wynika z wykorzystania tkanki własnej pacjenta. A niewielkie blizny są niemal niewidoczne gołym okiem. Należy przy tym jednoznacznie podkreślić, że na powodzenie transplantacji włosów w największym stopniu ma wpływ profesjonalizm chirurga. Przeszczep wymaga bowiem ogromnej precyzji. Dlatego też, wybierając klinikę warto kierować się doświadczeniem ekspertów.

Na czym polega zabieg przeszczepu włosów?

Przeszczep włosów to rozwiązanie dla osób łysiejących z różnych przyczyn w tym również dla tych, którzy chcieliby poddać je jedynie zagęszczeniu. Umożliwia równomierne wypełnienie zarówno na czubku głowy, jak i odbudowanie dawnej linii włosów, czego efektem jest rozłożenie na całej powierzchni głowy. W Medical Hair chirurdzy korzystają z trzech metod przeszczepu włosów. Fue Unshaven nie wymaga golenia ani nawet wykonania nacięcia głowy, dzięki czemu ślady pozabiegowe są niemalże niewidoczne. Metoda Fue zaś, wiąże się z usunięciem włosów pacjentowi, jednak w odróżnieniu od pierwszego sposobu, pozwala pobrać większą ilość graftów. Strip natomiast choć wiąże się z goleniem i nacięciem skóry głowy, pozwala na pobranie aż 4000 graftów.

Jaki jest koszt przeszczepu włosów?

Trudno jednoznacznie wskazać jaki jest ostateczny koszt przeszczepu włosów. Jego cena jest uzależniona od wielu czynników. W profesjonalnych klinikach, chirurdzy każdego pacjenta traktują bardzo indywidualnie. Podczas konsultacji po wykonaniu niezbędnego wywiadu, dopasowują metodę i ilość graftów do jego potrzeb oraz oczekiwań. I to m.in. ze względu na te parametry cena przeszczepu włosów może być różna.

Zmagania z nadmiernym wypadaniem włosów z pewnością nie należą do najłatwiejszych. W sytuacji gdy inne metody okazują się być nieskuteczne, alternatywnym, a przede wszystkim pewnym sposobem jest przeszczep włosów. Dzięki nowoczesnym technologiom, transplantacja stanowi bezpieczne oraz efektowne rozwiązanie z punktu widzenia naturalnego wyglądu.