Myj zęby jak profesjonalista – szczoteczki międzyzębowe GUM Soft Picks

Pełne zdrowie jamy ustnej wymaga nie tylko codziennego mycia zębów, ale również oczyszczenia szpar międzyzębowych. Do tego celu stworzono szczoteczki międzyzębowe (interdentalne), których regularne stosowanie przynosi wiele korzyści, przy czym jest niezwykle proste. Jak wybrać najlepszą szczoteczkę międzyzębową, by jej używanie było skuteczne?

 

Czym są przestrzenie międzyzębowe?

Zęby w łuku zębowym naturalnie ustawione są w bardzo bliskim sąsiedztwie. Nie oznacza to jednak, że ściśle do siebie przylegają. Ich powierzchnie styczne mają kontakt ze sobą tylko w kilku punktach. Pomiędzy krawędziami zębów znajdują się przestrzenie międzyzębowe wypełnione brodawką międzyzębową, które zwykle są mało widoczne i jednocześnie bardzo trudno dostępne. To okolice, które w większości przypadków są omijane podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Włosie tradycyjnej szczoteczki manualnej nie sięga w każdą szparę międzyzębową. W wyniku tego resztki pokarmowe oraz bakterie gromadzą się pomiędzy zębami, co wpływa niekorzystnie nie tylko na zdrowie zębów, ale również dziąseł i tkanek przyzębia.

 

Do czego służą szczoteczki międzyzębowe?

Szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych to odpowiednie rozwiązanie, by przeprowadzić w pełni skuteczne czyszczenie międzyzębowe. Idealnie nadają się do tego produkty z linii Gum Soft-Picks. Te niewielkie opracowane przez specjalistów akcesoria posiadają długą i cienką główkę wyposażoną w supermiękkie włosie z gumy, które w przyjemny sposób przesuwa się między powierzchniami stycznymi zębów. Dostępne są w kilku rozmiarach do wyboru zależnie od wielkości szpar między zębami. Nadają się idealnie do ciasnych przestrzeni międzyzębowych oraz dla osób w trakcie leczenia stałym aparatem ortodontycznym.

 

Szczoteczki pozwalają na usunięcie płytki nazębnej z okolic pomiędzy sąsiadującymi zębami, co w znacznym stopniu ogranicza ryzyko rozwoju stanu zapalnego dziąseł. Zmniejsza też namnażanie patologicznej flory bakteryjnej, co minimalizuje częstość powstawania ubytków próchniczych na powierzchniach stycznych zębów.

Dodatkowo szczoteczki Gum Soft-Picks Original w delikatny i jednocześnie bezpieczny sposób masują i stymulują brodawki dziąsłowe, co poprawia ich ukrwienie. Codzienne stosowanie szczoteczek interdentalnych pozwala na utrzymanie optymalnego zdrowia tkanek dziąseł.

 

Jak wybrać szczoteczkę międzyzębową?

Najlepszą metodą na to, jak właściwie wybrać szczoteczkę międzyzębową, jest przetestowanie kilku różnych rozmiarów tak, by znaleźć ten odpowiedni. Warto być świadomym, że wielkość odstępów międzyzębowych jest różna. Stąd zwykle potrzeba stosowania więcej niż jednego rozmiaru, by skutecznie wyczyścić jamę ustną.

Należy pamiętać, że główka szczoteczki interdentalnej powinna dokładnie wypełniać szparę między zębami. Nie należy stosować jej na siłę, wciskając za dużą główkę szczoteczki w zbyt wąską przestrzeń. Właściwie dobrana główka powinna być umieszczana między zębami z niewielkim oporem. Ważne, by całkowicie wypełniała czyszczoną przestrzeń. Do usunięcia resztek pokarmowych i płytki nazębnej niezbędne jest delikatne wykonanie prostych ruchów w przód i w tył.

 

W przypadku wątpliwości dotyczących stosowanej techniki oraz dobranego rozmiaru szczoteczek warto zgłosić się do stomatologa, który doradzi, jak właściwie używać szczoteczek międzyzębowych.  Sprawdź szczoteczki międzyzębowe Soft Picks GUM