Mezoterapia igłowa pod oczy – najlepszy zabieg medycyny estetycznej na lato

Intensywna mimika twarzy powoduje powstawania zmarszczek i worków pod oczami również u młodych osób. Skóra pod oczami jest wyjątkowo miękka i wrażliwa, dlatego bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacji tej partii twarzy. Zaleca się stosowanie kosmetyków nawilżających oraz unikanie pocierania i naciągania skóry w okolicy oczu. W przypadku brak możliwości poradzenia sobie z problemem na ratunek przybywa medycyna estetyczna i zabieg mezoterapii igłowej, który doskonale radzi sobie ze zwiotczałą skórą i zmarszczkami. 

Mezoterapia pod oczy – jak to działa? 

Mezoterapia pod oczy może być wykonywana w oparciu o trzy rodzaje zabiegów. Pierwszy z nich polega na użyciu kwasu hialuronowego, drugi zabieg polega na iniekcji osocza bogatopłytkowego lub komórek macierzystych, zaś w ostatnim rodzaju zabiegu wykorzystuje się gotowe koktajle witaminowe dobrane zgodnie z zapotrzebowaniem skóry pacjentki. Substancje zawierające składniki aktywne wprowadzane są głęboko pod skórę, gdzie zwykłe kosmetyki nie docierają. Zabieg mezoterapii często daje lepsze efekty niż długotrwała pielęgnacja skóry dlatego jest tak bardzo popularny. 

Dla kogo jest polecana mezoterapia igłowa? 

Mezoterapia igłowa polecana jest wszystkim kobietom i mężczyznom cierpiącym na pojawienie się pierwszych oznak starzenia skóry niezależnie od wieku. Głównymi wskazaniami zwykle są sińce i cienie pod oczami, zmarszczki i tak zwane kurze łapki, widoczna wiotkość skóry oraz stała opuchlizna. Wskazaniem do zabiegu może być również tak zwana dolina łez, czyli ubytki tkanki w obrębie oczu. 

Zabieg mezoterapii w gabinecie medycyny estetycznej w Lublinie – efekty

Oczywistym efektem mezoterapii igłowej przeprowadzonej w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej w Lublinie jest wygładzenie zmarszczek i zniwelowanie oznak starzenia się skóry. Ale to nie wszystkie zalety zastosowania zabiegu, bo mezoterapia dodatkowo intensywnie nawilża, chroni przed wolnymi rodnikami, pobudza skórę do regeneracji, uelastycznia skórę, redukuje zasinienia i worki pod oczami oraz rozjaśnia skórę. 

Mezoterapia pod oczy – przeciwwskazania 

Zabieg mezoterapii igłowej jest ogólnodostępny dla wszystkich, ale istnieje kilka przeciwwskazań, które wykluczają poszczególne osoby z możliwości poddania się zabiegowi. Jednym z nich jest uczulenie na składnik preparatu, z tym, że w tej sytuacji zawsze można wybrać zabieg osoczem bogatopłytkowym pochodzącym od pacjenta, co niweluje ryzyko wystąpienia wstrząsu. Zabieg mezoterapii jest również niedozwolony dla osób cierpiących na cukrzycę, nowotwory i choroby autoimmunologiczne. Przeciwwskazaniem są również stany zapalne i infekcje w okolicach zabiegowych oraz leki stosowanie leków rozrzedzających krew i przeciwkrzepliwych.