Masaż leczniczy – sposób na przywrócenie sprawności

Masaż leczniczy – sposób na przywrócenie sprawności
Masaż leczniczy wykonany przez profesjonalnego fizjoterapeutę przyczyni się do przywrócenia sprawności ciała i pozbycia się bólu. To element rehabilitacji, którym warto się zainteresować. Pomoże zarówno po urazach, jak i przy bólach wynikających z napięcia mięśni wynikających ze stresu.

  1. Masaż leczniczy i masaż kręgosłupa – skuteczne niwelowanie bólu.
  2. Rehabilitacja – na czym polega?
  3. Rehabilitacja stacjonarna i rehabilitacja z dojazdem – co wybrać?

Masaż leczniczy to usługa oferowana przez fizjoterapeutów. Żeby przyniósł zadowalające efekty, trzeba postawić na profesjonalne usługi – dzięki temu będziemy mieć pewność, że zabiegi będą bezpieczne i skuteczne. Zarówno masaż leczniczy czy masaż kręgosłupa, jak i terapia manualna (masaż, odpowiedni ucisk i rozmaite chwyty) pomogą przywrócić pełną ruchomość oraz uśmierzą ból, który pojawił się w wyniku urazów czy też pozycji podczas pracy lub przeciążeń powstałych w wyniku uprawiania sportów.

Masaż leczniczy i masaż kręgosłupa – skuteczne niwelowanie bólu

Masaż leczniczy jest zalecany w przypadku różnych urazów ortopedycznych (złamania, zwichnięcia, uszkodzenia mięśni) oraz gdy nasze ciało cierpi w wyniku pozostawania w niewygodnej pozycji podczas pracy. Z masażu leczniczego korzystają też często ludzie uprawiający sport – także amatorsko. Taki masaż to też relaks, który pozytywnie wpływa nie tylko na nasze ciało, ale i na psychikę – a jak wiadomo, te dwie płaszczyzny silnie na siebie oddziałują i zależą jedna od drugiej (na przykład stres to spięcie mięśni, a to przekłada się na różnego rodzaju bóle). Jeśli chodzi o konkrety, to taki masaż jest polecany przy: wadach postawy, zmianach zwyrodnieniowych, przeciążeniu czy rwie kulszowej. Pozytywne działanie masażu na nasze ciało opiera się na zwiększeniu przepływu krwi. W tkankach poddanych uciskowi redukcji ulegają różne zmiany, które powodują ból, dyskomfort podczas ruchu i ograniczają ruchomość poszczególnych części ciała. Do najczęściej wybieranych masaży należy masaż klasyczny. Bardzo popularny jest też masaż kręgosłupa – większość społeczeństwa cierpi na przewlekłe bóle związane z kręgosłupem. I to z różnych przyczyn, do których należą: urazy, zwyrodnienia, wady postawy, siedzący tryb życia, nadwaga, stres etc. Obok masażu klasycznego w niwelowania bólu kręgosłupa stosuje się także terapie manualną.

Rehabilitacja – na czym polega?

Rehabilitacja to wszelkie zabiegi (w tym terapia manualna, masaż leczniczy, masaż kręgosłupa, kinesiotaping – oklejanie poszczególnych części ciała elastycznymi plastrami, czy masaż bańką chińską), które mają przywrócić ciału sprawność. Niezależnie od tego, w wyniku czego jej utrata nastąpiła. Zabieg rehabilitacyjne przeprowadzone przez wykwalifikowanego i doświadczonego fizjoterapeutę to skuteczne zwalczanie dolegliwości bólowych. Do rehabilitacji zalicza się również różne ćwiczenia rehabilitacyjne. Szeroka oferta to wybór opcji: rehabilitacja Wrocław – Punkt Rehabilitacji. Jeśli chodzi o rehabilitację po urazie, to trzeba pamiętać o tym, że powinna być ona wprowadzona najwcześniej, jak to możliwe. Ważne jest też to, że gdy się na takie zabiegi zdecydujemy, nie należy ich przerywać – tylko ich ciągłość gwarantuje powrót do sprawności i skuteczne rozprawienie się z bólem.

Rehabilitacja stacjonarna i rehabilitacja z dojazdem – co wybrać?

Rehabilitacja Wrocław i Punk Rehabilitacji to możliwość wyboru: rehabilitacja z dojazdem lub rehabilitacja stacjonarna. Wybór zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji. Rehabilitacja stacjonarna jest prowadzona w profesjonalnie przygotowanych do tego gabinetach. Natomiast rehabilitacja z dojazdem to możliwość przeprowadzenia zabiegu u nas w domu – to dodatkowa wygoda, zwłaszcza wtedy, gdy pacjent ma problem z poruszaniem się albo nie ma z różnych przyczyn możliwości dojazdu na rehabilitację stacjonarną.

Niezależnie od tego, na jakie zabiegi się zdecydujemy, czy wybierzemy rehabilitację stacjonarną czy z dojazdem, opcja rehabilitacja Wrocław – Punkt Rehabilitacji zapewni profesjonalne usługi. Zawsze z troską o zdrowie i adowolenie pacjenta.