Kredyt samochodowy – jak tanio sfinansować zakup auta?

Posiadanie samochodu w dzisiejszych czasach to niemalże jedna z najpilniejszych potrzeb. Własne auto to możliwość szybszego dojazdu do pracy, nawet, jeśli jest ona daleko od domu. To także ogromna wygoda podczas zakupów oraz możliwość podróżowania w dowolne miejsce w każdej chwili. Niestety taka przyjemność nie jest tania i lepiej nie kupować samochodu z najniższą ceną – niesie to ryzyko kupna uszkodzonego pojazdu, w który trzeba zainwestować sporo pieniędzy. Wówczas najlepiej od razu kupić łożyska Bielsko i wymienić je dla własnego bezpieczeństwa. Uzyskanie odpowiedniej kwoty na zakup dobrego samochodu nie jest zbyt proste, dlatego naprzeciw tej potrzebie wychodzą banki z ofertą kredytów samochodowych.
Kredyt samochodowy – co to takiego
Pojęcie pożyczki jest chyba każdemu doskonale znane. Jej szczególna forma to kredyt samochodowy, który jest świetnym sposobem na sfinansowanie zakupu auta. Jest to kredyt celowy, a więc środki w ten sposób pozyskane można przeznaczyć wyłącznie na konkretne kategorie produktów. W tym wypadku oprócz pojazdów osobowych są to również motocykle, ciężarówki, quady, przyczepy, a nawet łodzie. Dzięki tej formie finansować można zakup nowego samochodu nie tylko prosto z salonu, ale również od osoby fizycznej, nie ma znaczenia czy jest to samochód nowy czy używany. To, co wyróżnia kredyt samochodowy od zwykłego kredytu konsumenckiego to fakt, że zabezpieczeniem dla banku jest przedmiot finansowania. Dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu banki są bardziej skłonne do udzielenia pożyczki osobom nawet o słabszej zdolności kredytowej. Ponadto takie rozwiązanie czyni kredyt tańszym.
Jeśli zaś chodzi o kwoty, jakie można pozyskać w ramach kredytu samochodowe to są one bardzo zróżnicowane i wahają się w granicach od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych, jednak ostateczne możliwości są wynikiem indywidualnej oceny zdolności kredytowej klienta. Składając wniosek, oprócz standardowych dokumentów potwierdzających tożsamość, banki z reguły wymagają zaświadczenia o pobieraniu wynagrodzenia oraz dokumentów ściśle powiązanych z przedmiotem finansowania np. umowa kupna.
Zastanawiając się nad zakupem auta warto porównać oferty kredytu samochodowego dostępne na rynku i dobrać idealną dla siebie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią chodzić po bankach.

Więcej informacji znajdziesz również na blogu RUFUS.PL