Kosmetyki naturalne lecznicze

Ostatnio trend w branży kosmetycznej wraca do podstaw, prostych komponentów i nieinwazyjnych zabiegów. Spowodowało to zwiększenie zainteresowania składnikami pochodzącymi z natury, w ten sposób wprowadzane są na rynek kosmetyki naturalne. Informacje o składzie takiego produktu kosmetycznego znajdują się na etykiecie umieszczonej na opakowaniu. Czego możemy się z tego dowiedzieć? Jakie substancje znajdują się w składzie produktów naturalnych? Jakie funkcje pełnią? Ważne! Wartości uzyskiwane ze stosowania naturalnych składników.

Kosmetyki naturalne – dlaczego takie dobre?

Składniki aktywne to takie, które decydują o kluczowych właściwościach kosmetyków naturalnych. To sprawia, że produkt działa tak, jak jest napisane na opakowaniu. Mają na celu rozwiązanie konkretnych problemów: zmatowienie, nawilżenie, walka ze zmarszczkami itp. Ich formuła jest opracowywana i testowana w laboratorium jako przepis na gotowy produkt. Skład łączy w sobie ekstrakty, peptydy, liposomy, kwasy, hialuronian sodu wszystko to, co tworzy kosmetologia.

Substancje zawarte w kosmetykach naturalnych wnikają w głąb skóry, ingerują w procesy komórkowe, regulują je i kierują. Wiele popularnych substancji aktywnych jest stosowanych w recepturach przez firmę kosmetyczną, co decyduje o cenie gotowego produktu. W tych kosmetykach naturalnych wykorzystywane są jedynie konserwanty pochodzenia naturalnego i można je bezpiecznie stosować na skórę.

Po wprowadzać składniki aktywne do kosmetyków?

Kosmetyki naturalne nie są uniwersalną bazą, ale rozwiązują konkretny problem. Jednocześnie trzeba zwrócić uwagę na skład deklarowany przez producenta. Na etykiecie produktu kosmetycznego z reguły podana jest lista surowców kosmetycznych użytych do jego produkcji. Takie informacje dają możliwość dokonywania świadomego wyboru podczas zakupu kosmetyków naturalnych.

Przygotowanie produktu kosmetycznego o określonym działaniu nie jest łatwym zadaniem. Konieczne jest dobranie surowców kosmetycznych w taki sposób, aby produkt miał jednolitą konsystencję, a właściwości składników były ze sobą w harmonii, zapewniając pożądany efekt. Jak dobierane są substancje barwiące oraz aromatyzujące? Zarówno zapachy i pigmenty są również naturalne i skutecznie pobudzają zmysły i poprawiają nastrój.

Skład kosmetyków naturalnych nie powinien zawierać surowców uzyskanych z roślin genetycznie modyfikowanych, a także z martwych zwierząt lub ze szkodą dla zwierząt. Nie bez znaczenia jest również to, że produkcja kosmetyków naturalnych wymaga przestrzegania środków ochrony środowiska.

Jakie składniki aktywne powodują, że kosmetyki są naturalne i bezpieczne?

Kosmetyki naturalne zawierają cenne substancje naturalnie występujące w przyrodzie, dzięki czemu są bezpieczne nawet dla najbardziej wrażliwej skóry. Ponadto nie są testowane na zwierzętach, a ich produkcja prowadzona jest z dbałością o środowisko. Znaczącym argumentem potwierdzającym zasadność stosowania takich produktów kosmetycznych jest brak szkodliwych substancji obecnych w kosmetykach syntetycznych. Ich długotrwałe zażywanie może zaszkodzić naszemu organizmowi.

Jeżeli chcesz skorzystać z kosmetyków naturalnych i uzyskać tylko korzyści dla Twojej skóry wybieraj te które powstały na bazie znajomości fizjologii skóry twarzy. Bardzo ważnymi elementami w pielęgnacji skóry twarzy jest peeling kwasowy i krem wyprodukowane na bazie sprawdzonych aktywnych składników. Jeśli chcesz zadbać kompleksowo o jakość skóry wybierz zestaw kosmetyków naturalnych.

Dlaczego właśnie kosmetyki naturalne?

Ponieważ wzajemnie uzupełniają swoje działanie, a mianowicie:

  • Peeling kwasami: AHA/BHA, fitowym, a także wyciągiem z hibiskusa powoduje skuteczne złuszczanie i oczyszczanie skóry. Dodatkowo mobilizuje skórę do odnowy komórkowej.
  • Krem zawiera olej z pachnotki, skwalan, hialuronianem sodu a także wyciąg z brzoskwini. Jakie efekt powoduje połączenie takich składników? Stosując ten kosmetyk naturalny uzyskujemy głęboki nawilżenie i regenerację skóry po wcześniej użytych kwasach (podczas peelingu). Krem doskonale odżywia i chroni skórę przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych. To naprawdę wyjątkowa gama witamin oraz naturalnych substancji odżywczych, składników przeciwstarzeniowych i fermentacji.

Jaki rezultat można osiągnąć stosując kosmetyki naturalne?

Uznane na rynku kosmetyki naturalne są odpowiednie zarówno do cery mieszanej jak i tłustej.

Efekty uzyskiwane podczas stosowania zestawu kosmetyków z substancjami aktywnymi:

  • Niwelowanie niedoskonałości skóry (zaskórniki, zanieczyszczenia, oznaki starzenia).
  • Usuwanie efektu rozszerzonych porów.
  • Poprawa sprężystości i napięcia skóry.
  • Usuwanie podrażnień.
  • Uzyskanie gładkości skóry oraz odzyskanie jej blasku.
  • Unormowanie bariery hydro-lipidowej i wyregulowanie wydzielania sebum.

Wysokiej jakości komponenty są podstawą skutecznego kosmetyku naturalnego i kluczem do sukcesu. Jego zalet jest naprawdę wiele. Składają się z ekstraktów roślinnych i naturalnych olejków. Zaletą receptur naturalnych jest to, że żywi rozpoznają żywych: nasze komórki skóry przyswajają składniki roślinne i czerpią z nich jak najwięcej. Wszystkie substancje czynne używane do produkcji kosmetyków uprawiane są wyłącznie w warunkach przyjaznych środowisku, bez użycia szkodliwych nawozów.