Korony i mosty, które przywrócą piękny uśmiech

Każdy marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu. Niekiedy zęby są na tyle zniszczone, że potrzebne jest wsparcie profesjonalisty z dziedziny protetyki. Tu z pomocą przychodzą korony pełnoceramiczne lava, które zakładane są na mocno zniszczone zęby. Korony lava to ratunek dla zębów, które bardzo ciężko byłoby odbudować innymi metodami. System lava pozwala na przywrócenie pełnej funkcjonalności zęba. Podbudowa z tlenku cyrkonu pozwala na prawidłową odbudowę braków w uzębieniu. Za sprawą uzupełnień protetycznych pacjent otrzymuje nieskazitelny i piękny uśmiech, a także odzyskuje pełną funkcjonalność jamy ustnej.

Korony cyfrowe lava, czyli Twój nowy uśmiech

Utrata zęba to nie tylko aspekt wizualny i kwestia estetyki, ale także zdrowotny. Choć można żyć z takim dyskomfortem, to nie jest dobre działanie. Brak jednego zęba może skutkować nieodwracalnymi zmianami w obrębie narządu żucia. Może dojść do wysunięcia się przeciwstawnego zęba lub przemieszczenia się zębów sąsiadujących. Mosty i korony lava są sprawdzonym rozwiązaniem protetycznym, które pozwoli odbudować braki w uzębieniu. Ich zastosowanie sprawi, że pacjent odzyska pełną funkcjonalność swojej jamy ustnej. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie

Zakładanie korony krok po kroku

Aby rozpocząć całą procedurę konieczne jest wykonanie panoramicznego zdjęcia zębów. Jeśli wszystkie zęby są zdrowie można działać, w przeciwnym razie pacjent musi udać się do stomatologa i wyleczyć zęby. Kolejny etap odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnego skanera wewnątrzustnego. W ten sposób powstaje trójwymiarowy obraz całego uzębienia. Wyciski trafiają do do pracowni, powstaje cyfrowy projekt i rozpoczyna się tworzenie nowego uśmiechu. Na dalszym etapie prowadzone jest szlifowanie zębów pod założenie koron lava. W pierwszej kolejności zakładane są korony tymczasowe, a dopiero później właściwe. Muszą być perfekcyjnie dopasowane do spiłowanego zęba i całego uzębienia. Kolejno dopasowywany jest łuk górny oraz dolny. Ostatni etap polega na osadzeniu koron. Jest to działanie precyzyjne i czasochłonne. Założenie jednego łuku trwa około trzech godzin.

Właściwości koron, o których warto wiedzieć

Korony pełnoceramiczne lava są biozgodne i niedrażniące. Nie wywołują reakcji alergicznych, są mocne i trwałe. Ich zdecydowaną zaletą jest wysoka szczelność brzeża, a także niska przepuszczalność termiczna. Korony porcelanowe doskonale wyglądają, są naturalnie transparentne oraz perfekcyjnie dopasowane.