Kiedy warto wykonać labioplastykę laserową?

Życie kobiety jest pełne zmagań na wielu płaszczyznach – również tych w wyglądzie fizycznym. Kobieca fizjologia i konstrukcja ciała różnią się znacząco od męskiej. Nie dziwi więc, że damskie problemy zdrowotne są inne, niż u mężczyzn. Dyskomfort związany z intymnymi częściami ciała może dotyczyć między innymi warg sromowych, których dysproporcje lub niezadowalający wygląd może powodować infekcje intymne lub niechęć do zbliżeń seksualnych. W zwalczaniu tych dolegliwości może pomóc labioplastyka.

Labioplastyka – co to jest?

Ginekologia estetyczna to węższy zakres obszernej ginekologii, zorientowany przede wszystkim na plastykę i korekcję kobiecych części intymnych. Jeden z zabiegów, którym dziedzina ta się zajmuje, jest labioplastyka – zabieg pozwalający na skorygowanie wyglądu warg sromowych, które z różnych przyczyn charakteryzuje asymetria. W praktyce jest to zabieg ginekologiczny polegający na wycięciu laserem nadmiaru skóry i tkanki podskórnej z warg sromowych, redukując wiotką tkankę i ujędrniając ją. Poprawnie wykonany proces korekty nie powoduje licznych widocznych blizn, dzięki czemu efekt końcowy jest zadowalający. W konsekwencji u pacjentki poprawia się komfort życia codziennego i możliwa jest poprawa satysfakcji z aktywności seksualnej.

W jakich przypadkach warto spróbować labioplastyki?

Zabieg labioplastyki przeznaczony jest dla kobiet, które nie są zadowolone z wyglądu swoich warg sromowych, ponieważ są one za duże, zdeformowane lub nierówne. Wtedy takie sytuacje często powodują kompleksy, brak akceptacji własnego ciała i w konsekwencji – opory w kontaktach intymnych. Przerost warg sromowych to także przyczyna wielu infekcji intymnych, podrażnień i bólu. Ten ostatni objawia się często podczas noszenia bardziej obcisłej bielizny czy ubrań, uprawiania sportów czy kontaktu seksualnego. Skąd bierze się nienaturalny wygląd warg sromowych? Nierzadko jest on skutkiem porodu lub po prostu efektem starzenia się ciała.

Labioplastyka Poznań – specjalistyczne i profesjonalne podejście do pacjentek

Każda kobieta szukająca pomocy w poprawie wyglądu swoich warg sromowych znajdzie ją w Blumedica Poznań – gabinecie lekarskim pełnym doświadczonego personelu medycznego. To tutaj można skorzystać z fachowych konsultacji, a następnie poddać się zabiegowi z użyciem najnowocześniejszej aparatury. W placówce w Poznaniu używa się wysokiej jakości laser Beladona CO2, który minimalizuje ryzyko powstania ran i blizn, a także znacznie skraca i ułatwia proces gojenia. Całość jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, a zabieg trwa pomiędzy jedną, a dwiema godzinami. Labioplastyka Poznań posiada pozytywne opinie i gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu.