Jakie zabiegi na małe usta? Zobacz gdzie wykonać

Usta stanowią niewielką część naszej twarzy, jednak ze względu na ich centralne położenie oraz funkcję, jaką pełnią, są elementem mocno przyciągającym uwagę i wpływającym na ogólny wyraz twarzy. Usta szczególnie ważne są dla kobiet. Nic więc dziwnego, że chętnie o nie dbają, odpowiednio nawilżając czy uwydatniając je mocniejszą szminką. Nie każdy jednak może cieszyć się dużymi, pięknymi ustami, natomiast bardzo łatwo to zmienić, korzystając z zabiegów, jakie oferuje współczesna medycyna estetyczna. Sprawdźmy, z jakich opcji skorzystać mogą posiadaczki małych ust.

Choć zabiegów, które wykonuje się w obrębie ust jest wiele, to jednak ich powiększenie wykonywane jest najczęściej. Służą do tego wypełniacze, a więc rozmaite substancje, za pomocą których w skuteczny i bezpieczny sposób można zwiększyć objętość ust, jak również poprawić ich kształt, kolor oraz odpowiednio je nawilżyć i odżywić.

Powiększenie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to jedna z najpopularniejszych substancji wypełniających. Jest bezpieczna, bowiem naturalnie występuje w skórze, a dzięki swoim właściwościom łączącym cząsteczki wody, nie tylko skutecznie powiększa usta, ale także sprawia, że są mocno nawilżone i jędrne. Za pomocą kwasu hialuronowego można dodatkowo poprawić kształt ust, niwelując naturalną asymetrię, podkreślić kontur ust, podnieść opadające kąciki a nawet pozbyć się drobnych zmarszczek w ich obrębie. Wolumetria ust kwasem hialuronowym przebiega szybko, a dzięki wcześniejszemu znieczuleniu, zabieg jest niemal bezbolesny. Jego efekty widoczne są bezpośrednio po ukończeniu i utrzymują się średnio 6-9 miesięcy, natomiast początkowo może być widoczny dodatkowy obrzęk oraz efekt nadmiernego wypełnienia, który zniknie do dwóch tygodni. Do wypełnienia stosuje się specjalistyczny preparat. Zabieg jest bezpieczny a koszt jego wykonania niewielki. Po wchłonięciu kwasu, zabieg można powtórzyć.

Powiększenie ust własnym tłuszczem

Pacjentki coraz częściej decydują się na substancję wypełniającą w postaci własnej tkanki tłuszczowej. Jest to rozwiązanie maksymalnie naturalne, odpowiednie przede wszystkim dla tych, którzy uczuleni są na innego rodzaju wypełniacze. Zabieg z użyciem tłuszczu trwa nieco dłużej, gdyż najpierw trzeba pobrać materiał z określonego miejsca, następnie poddać go odpowiedniej obróbce a dopiero później wstrzyknąć w usta. Natomiast podobnie jak w przypadku użycia kwasu hialuronowego, tak i tutaj zaraz po zabiegu usta są nadmiernie wydatne. Celowo stosuje się tzw. hiperkorekcję, a więc podanie większej ilości tłuszczu, gdyż jest to substancja, która z czasem się wchłania. Powiększanie ust własną tkanką tłuszczową wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Co ważne – efekt zabiegu utrzymuje się przez długi czas, natomiast należy mieć na uwadze fakt, że tłuszcz wstrzyknięty w usta zachowuje się dokładnie tak samo jak w innych partiach ciała, a więc może zmienić swoją objętość w przypadku redukcji bądź zmniejszenia wagi.

Powiększenie ust tkanką własną

Usta powiększyć można także w sposób chirurgiczny. Wówczas wypełnienie stanowi niewielki fragment tkanki – na przykład kawałek skóry, pobrany z mało widocznego miejsca – który wszywany jest w wargę. Nie należy obawiać się powstałych w ten sposób blizn – ta na ustach jest niemal niewidoczna, podobnie jak blizna z miejsca, skąd pobrano skórę, wybiera się bowiem takie miejsce, by bliznę łatwo można było ukryć, jak na przykład pachwinę. Jest to zabieg przeprowadzany w warunkach Sali operacyjnej i w znieczuleniu miejscowym, natomiast ogromną jego zaletą jest to, że jest on trwały i nie wymaga powtarzania.

Gdzie wykonać powiększenie ust?

Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzemy, należy pamiętać o tym, by zabieg wykonywać jedynie w pewnym miejscu. Choć są to bowiem metody mało inwazyjne, to jednak niezwykle ważna jest tu sterylność, użycie specjalistycznych preparatów, odpowiednia wiedza i doświadczenie, a przede wszystkich zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa. Tylko wtedy możemy się spodziewać efektów, na jakich nam zależy. W Warszawie takim miejscem z pewnością jest Klinika chirurgii plastycznej One Clinic. Otrzymuje się tu fachową pomoc, dobór najlepszej metody oraz pewność efektów, o jakich się marzy.

Piękne, wydane, nawilżone usta sprawią, że od razu poczujemy się lepiej. Będą one wyglądać odpowiednio nawet bez makijażu, pozytywnie wpływając na wygląd całej twarzy. Warto zdecydować się na któryś z wyżej wymienionych zabiegów, by poczuć się kobieco i komfortowo w swojej skórze.