Jakie są korzyści ze stosowania kąpieli siarkowych? 

Chociaż istnieje wiele korzyści płynących z kąpieli siarkowych, niektóre powszechnie znane korzyści to zmniejszenie stres, zwiększony poziom energii, poprawiona tekstura skóry i zmniejszenie stanu zapalnego. Siarka to naturalnie występujący w skorupie ziemskiej pierwiastek. Jest często stosowany w produkcji chemikaliów i nawozów. Jednak siarka występuje również w postaci soli, które można stosować miejscowo lub doustnie, aby pomóc w drobnych podrażnieniach skóry lub złagodzić zaburzenia oddechowe. Choć kąpiele siarkowe istnieją od wieków, spopularyzował je dr Jerzy Jelinek w 1958 roku. Za odkrycie korzystnego dla zdrowia wpływu stosowania związków siarki na organizm otrzymał Nagrodę Nobla. 

Kąpiel siarczkowa w Twoim domowym SPA 

Kąpiel siarczkowa jest często stosowana w leczeniu bólów głowy, artretyzmu, reumatyzmu, egzemy, dny moczanowej, wodogłowia i innych schorzeń. Sprzyjają również odrastaniu włosów i oczyszczaniu organizmu z zanieczyszczeń. Kąpiele siarkowe mają wiele zalet. Jednym z nich jest to, że sprzyjają odrastaniu włosów, ponieważ siarka zawarta w kąpieli pomaga w produkcji keratyny. Keratyna to białko, które pomaga wzmocnić paznokcie i włosy. Kąpiele siarkowe pomagają również w oczyszczeniu organizmu z zanieczyszczeń, co może sprawić, że po kąpieli poczujesz się bardziej wypoczęty. Kąpiele siarkowe bardzo skutecznie usuwają toksyny i regenerują organizm. Jest szeroko stosowany w uzdrowiskach i do celów leczniczych. Wiadomo, że siarka ma wiele korzyści dla organizmu, w tym detoksykację, stymulację regeneracji tkanek, zwiększenie krążenia krwi, poprawę trawienia i wzmocnienie układu odpornościowego.

Miejscowe stosowanie – korzyści 

Wiadomo, że stosowany miejscowo pomaga w problemach skórnych, takich jak trądzik, zapalenie skóry i łuszczyca. Na głębszym poziomie wchodzi również w reakcje chemiczne z innymi minerałami w naszym ciele, gdy jest przyjmowany wewnętrznie, co pomaga odtruć nas z metali ciężkich, takich jak rtęć i ołów.