Jakie implanty są najlepsze?

Jakie implanty są najlepsze?

Implanty piersi mają różny rozmiar i kształt. Ta różnica wynika z wielu właściwości. Każda kobieta ma odmienną budowę ciała. Z tego względu implanty piersi powinny być indywidualnie dobrane do potrzeb. A na rynku – polskim i zagranicznym – istnieje wiele rodzajów implantów. Firmy, zajmujące się ich produkcją, tworzą implanty różniące się kształtem, profilem oraz wypełnieniem.

Zapotrzebowanie na implanty

Dlaczego implanty dostępne dla lekarzy chirurgów plastyków do wykorzystania w zabiegach są tak różne? Wynika to również z zapotrzebowania. Powiększanie piersi jest bardzo popularne w Polsce oraz zagranicą. Dodatkowo implanty każdego roku są coraz bardziej udoskonalane – by lepiej spełniały swoje zadanie. Każdy z nich jest wykonany z pokrycie, tak zwanej torebki. Sprężysta, polimeryzowana guma silikonowa jest bardzo wytrzymała. Dla bezpieczeństwa pokrycie ma dodatkową warstwę wewnątrz, na wszelki wypadek w razie jakichkolwiek problemów. Zapobiega rozerwaniu i przenikaniu cząstek wewnętrznego materiału do ciała.

Jak wygląda powierzchnia implantu?

Powierzchnia może być gładka. Może być też teksturowana, a czasami również pokryta tytanową powłoką. Najczęściej lekarze medycyny estetycznej sięgają po implanty z teksturowaną powierzchnią. Dlaczego? Wynika to z dużo lepszego wrażenia w dotyku. Dodatkowo to właśnie te implanty „zrastają się” z ciałem i dzięki temu nie zmieniają położenia. Jaka jest natomiast powłoka tytaniczna? Przede wszystkim bardzo dobrze tolerowana przez ciało kobiet.

Czym wypełnione są implanty piersi?

Pierwsze prototypu implantów były wypełniane silikonem. Teraz mamy do wyboru silikon spoisty – najpopularniejszy z dostępnych na rynku – a także roztwór soli fizjologicznej czy ekspandery Bakera. Każdy z rodzajów wypełnienia ma wady i zalety, to naturalne. Ich wybór uzależniony jest od samego implantu i metody umieszczenia go w ludzkim ciele. Przy niektórych sposobach to właśnie implant z roztworem soli będzie najlepszy i najbezpieczniejszy.

Problemy związane z ułożeniem implantów

Implanty niosą ze sobą wiele problemów. Ich ułożenie może czasami zniszczyć pożądany efekt. Kiedy może tak się zdarzyć? Kiedy będą zbyt blisko lub daleko od siebie. Dobrze dobrany implant powinien również nie być zbyt szeroki w stosunku do naturalnych piersi pacjentki. Podobna sprawa ma się z implantem zbyt wąskim. A w końcu to bezpieczeństwo w tego typu operacjach jest najważniejsze i zależy od jakości implantów. Jeżeli chcesz skorzystać z dobrej kliniki chirurgii plastycznej, wybierz.