Jaki wybrać saturator do wody?

Jaki wybrać saturator do wody?

Czy wiesz, że woda jest najcenniejszym źródłem życia na planecie? Czy wiesz, że każdego dnia powinniśmy wypijać około 2 litrów świeżej, czystej wody? Jest ona jednym z najlepiej przyswajalnych przez nas organizm płynów. Bardzo dobrze nawadnia nasz organizm i pomaga utrzymać go w doskonałej kondycji. Ma również zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli lubisz pić wodę gazowaną, ale masz już dosyć kupowania jej w plastikowych butelkach, noszenia ich do domu i wyrzucenia worków pełnych pustych butelek, mamy dla ciebie odpowiednie rozwiązanie. Jest nim saturator do wody, dzięki któremu samodzielnie przygotujesz świeżą i smaczną wodę gazowaną. Nowoczesne saturatory do wody gazowanej bardzo różnią się od tego, co znamy z przeszłości. Zapraszamy cię w podróż do świata bąbelkowej wody butelkowanej, którą przygotujesz w kilkanaście sekund.

Jak działa saturator do gazowania wody?

W sprzedaży dostępne jest wiele urządzeń, potocznie nazywanych saturatorami do wody. Producentami tych najchętniej kupowanych jest np. Philips lub Soda Stream. Urządzenia te zasilane są wymienną butlą CO2, która wystarcza na przygotowanie średnio 60 do 80 litrów twojej ulubionej wody gazowanej. Kiedy butla z dwutlenkiem węgla ulegnie wyczerpaniu, możesz ją w wielu sklepach odpłatnie wymienić na pełną lub zlecić jej napełnienie firmom, specjalizującym się w sprzedaży gazów i napełnianiu nimi butli. Sama obsługa saturatora do wody gazowanej jest bardzo prosta i polega na założeniu pełnego cylindra CO2 do urządzenia, umieszczenia dedykowanej butelki wypełnioną zwykłą wodą w uchwycie, zamknięciu mocowania i wciśnięciu przyciska. W zależności od indywidualnych preferencji, dla uzyskania odpowiedniego stopnia nagazowania, wystarczy wcisnąć przycisk od jednego do czterech razy. Następnie wyjmujemy butelkę i mamy gazowanę wodę gotową do picia.

Dlaczego warto kupić saturator do wody gazowanej?

Oszczędność pieniędzy

Samodzielnie przygotowując wodę gazowaną, oszczędzasz już od wypicia pierwszej butelki. Do picia możesz wykorzystać zwykłą wodę, która płynie w naszych kranach. Jeśli masz na to ochotę, w sprzedaży dostępne są również oryginalne syropy i koncentraty popularnych napojów gazowanych, które możesz dodać do uzyskanej wody i cieszyć się zupełnie innym, nowym smakiem.

Ochrona środowiska

Wybierając gazowaną wodę z saturatora, masz realny wpływ na ochronę środowiska. Pijąc samodzielnie przygotowaną wodę gazowaną, produkujesz zdecydowanie mniejsze ilości plastikowych śmieci, pozostawiając za sobą wyraźnie mniejszy ślad węglowy.

Walory smakowe

Jeśli lubisz pić gazowaną wodę, na pewno doceniasz jej wyjątkowe walory smakowe i znasz swój ulubiony stopień nasycenia wody bąbelkami. Saturator pozwala ci samodzielnie testować i eksperymentować różne stopnie nasycenia, aż do znalezienia swojej ulubionej wartości — pomoże ci w tym wskaźnik stopnia nasycenia, w który niektóre saturatory są wyposażone.

Korzyści dla organizmu

Woda gazowana, która ci smakuje, sprawia, że pijesz jej większe ilości, co jest ważnym argumentem przemawiającym za kupnem saturatora. Im więcej wody pijesz, tym twój organizm jest zdrowszy. Pamiętaj, że dwutlenek węgla do gazowania wody sodastream i innych, to najwyższej jakości gaz spożywczy, bezpieczny dla zdrowia.

Nowy styl życia

Picie wody, gazowanej lub nie, jest dziś bardzo modne. Każdy, kto jest świadom tego, jak ważnym elementem diety jest świeża woda, nie ma wątpliwości, że saturator powinien się znaleźć na blacie kuchennym. Jest on również pomysłem na świetny prezent dla bliskiej osoby, którą chcemy zachęcić do zmiany nawyków żywieniowych na korzystniejsze dla jego zdrowia.

Jaki wybrać saturator do wody butelkowanej gazowanej?

Duży wybór saturatorów nie zawsze ułatwia zakup tego jednego urządzenia. Aby choć nieco ułatwić wam podjęcie tej decyzji zakupowej, przygotowaliśmy garść wskazówek.

  1. Cena saturatora — saturatory do wody dostępne są w cenach od 200 do nawet 600 złotych;
  2. Cena naboju CO2 – różne saturatory mogą współpracować z różnego rodzaju cylindrami, które nadają się do napełniania lub nie i różna jest ich cena;
  3. Akcesoria w zestawie — sprawdź jakie elementy do przygotowywania wody gazowanej zawiera cały zestaw, np. czy dostępna w nim jest szklana lub plastikowa butelka;
  4. Konstrukcja urządzenia — upewnij się, czy saturator do wody został wykonany z dobrej jakości materiałów, np. ze stali nierdzewnej lub dobre gatunki tworzywa;
  5. Czas trwania gwarancji — to również może być parametr, ułatwiający podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie wybranego modelu saturatora do wody gazowanej.

Bez względu na to, jaki wybierzesz saturator domowy, świeża woda gazowana będzie w zasięgu ręki. Zachęcamy, by wybrać modele mające w zestawie przynajmniej 2 butelki szklane lub plastikowe. Pozwala to zachować ich rotację i jedną chłodzić w lodówce, podczas gdy pijesz z drugiej. Jest to szczególnie ważne dla osób, które lubią się nawadniać chłodniejszą gazowaną wodą i zawsze potrzebują mieć jej niewielki zapas gotowy do użycia.