Jaki rodzaj kolagenu jest najlepszy do suplementacji ?

Dlaczego warto pić kolagen?

Jest wiele powodów, dla których warto pić kolagen. Po pierwsze, jest doskonałym źródłem białka. Po drugie, może pomóc Ci schudnąć. Po trzecie, może pomóc zmniejszyć przewlekły ból i stany zapalne w twoim ciele. Wreszcie, może pomóc ci lepiej spać w nocy.

Powinniśmy pić kolagen ze względu na wiele korzyści, które się z nim wiążą – białko, utrata wagi, łagodzenie bólu i lepsza jakość snu to tylko niektóre z nich. Oprócz tego wzmacnia paznokcie, pobudza porost włosów, ujędrnia i uelastycznia skórę.

Kolagen – co to jest?

Kolagen to rodzaj białka, które znajduje się w organizmie. Występuje w wielu różnych miejscach, w tym: w skórze, kościach, więzadłach i ścięgnach. Kolagen pomaga utrzymać silne i zdrowe ciało, zapewniając wsparcie dla tych obszarów. Korzyści z suplementów kolagenowych to: zwiększona elastyczność skóry, poprawa zdrowia stawów i lepszy układ trawienny.

Dlaczego powinno się suplementować kolagen ?

Wraz z wiekiem nasz organizm produkuje coraz mniej kolagen. Jest on niezbędny do utrzymania zdrowych i mocnych kości. Wzmacnia nasze stawy i dzięki niemu organizm szybciej się regeneruje. Ponadto daje niezwykłe efekty w pielęgnacji skóry. Pierwsze objawy niedoboru kolagenu mogą pojawiać się w postaci: pojawiania się zmarszczek, bólu stawów, osłabieniu włosów, kruchych i łamliwych paznokci itd. Dlatego, aby opóźnić proces starzenia się należy kolagen suplementować. W taki sposób możemy wesprzeć nasz organizm.

Jaki rodzaj kolagenu jest najlepszy do suplementacji ?

Na rynku jest wielu producentów produktów kolagenowych. Możesz spotkać się z różnymi typami kolagenu, mianowicie: rybim, wołowym lub wieprzowym. Każdy rodzaj kolagenu ma swoje wady i zalety. Natomiast postać kolagenu w jaki będziemy go spożywać także ma wpływ na efekty. Mianowicie, kolagen dostępny jest w postaci: gotowych napojów, w tabletkach, w kapsułkach, w proszku itp. Najlepszym kolagenem jest hydrolizowany kolagen do picia typu wołowego. Jest to produkt najlepiej przyswajalny przez organizm i jak zapewnia producent wchłania się aż w 95% !

Przyswajalność kolagenu ma bardzo ważne znaczenie. Aby kolagen wnosił efekty musi być w odpowiedniej ilości przyswajalny. Z kolei, innymi aspektami, które należy mieć na uwadze przy wyborze kolagenu to jego rodzaj pochodzenia i postać przyjmowania produktu. Pamiętaj, aby zawsze zapoznać się z ulotką producenta i zawartymi tam zaleceniami.

Podsumowanie

Czas nieubłaganie ucieka i wraz z wiekiem nasz organizm ma mniejsze zdolności produkcji kolagenu. Aby wesprzeć nasze ciało i zahamować proces starzenia się powinniśmy suplementować kolagen. Dla najlepszych efektów rekomenduje się hydrolizowany kolagen wołowy do picia !