Jaka jest różnica między liposukcją a plastyką brzucha?

Twój brzuch utracił estetyczny wygląd na skutek na skutek ciąży lub znacznych wahań wagi? Z racji tego, że dieta i codzienne ćwiczenia nie przynoszą poprawy, zastanawiasz się nad operacją plastyczną brzucha? Chociaż liposukcja i plastyka brzucha to dwa różne zabiegi, ich efekt jest podobny – płaski brzuch i wymodelowana sylwetka. Przeczytaj, jakie są różnice między tymi zabiegami i kiedy warto wykonać je jednocześnie.

Operacja plastyczna brzucha – czym jest plastyka brzucha?

Plastyka brzucha zwana również abdominoplastyką to operacja plastyczna brzucha, która ma na celu usunięcie nadmiaru zwisającej skóry lub skóry i tłuszczu. Polega na korekcie powłok brzusznych, a następnie wymodelowaniu kształtu brzucha. Jako że plastyka brzucha umożliwia redukcję obwisłej skóry, zabieg ten zaleca się osobom po gwałtownych wahaniach wagi, po ciąży i tym, u których skóra okolic brzucha utraciła jędrność w wyniku procesu starzenia.

Jak przeczytasz na stronie: Plastyka brzucha – Abdominoplastyka — wskazaniem do wykonania tego typu operacji plastycznej brzucha jest nadmiar zwiotczałej skóry. Nieestetyczne fałdy w tej części ciała nie tylko przyczyniają się do kompleksów, ale także prowadzą do problemów dermatologicznych.

Operacja plastyczna brzucha – czym jest liposukcja?

Liposukcja to zabieg dużo mniej zaawansowany niż plastyka brzucha. Polega na redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej z centralnej części brzucha i tylnej części tułowia. Co ważne, liposukcja nie jest metodą na odchudzanie, a sposobem na pozbycie się tkanki tłuszczowej, która zaburza proporcje sylwetki.

Pacjentom otyłym w trakcie przygotowań do zabiegu zaleca się zgubienie kilku kilogramów. Jeśli interesuje Cię operacja plastyczna brzucha poprawiająca jędrność skóry, wybierz plastykę brzucha lub połącz ją z liposukcją, bo sama liposukcja nie zapewni Ci oczekiwanego efektu.

Operacja plastyczna brzucha — czy warto się na nią zdecydować i kiedy?

Plastyka brzucha a liposukcja – czym różnią się te zabiegi?

Zarówno plastyka brzucha, jak i liposukcja to operacja plastyczna brzucha przeprowadzana w znieczuleniu. Obie wymagają odpowiedniego przygotowania i określonego czasu na rekonwalescencję. Liposukcja ma na celu usunięcie nadmiaru tłuszczu, z kolei plastyka brzucha pozwala pozbyć się obwisłej skóry.

Aby osiągnąć zadowalający rezultat, w niektórych przypadkach łączy się oba zabiegi – na przykład u kobiet po ciąży lub u osób po kuracjach odchudzających. Plastykę brzucha jako zabieg uzupełniający zaleca się pacjentom z nadmiarem skóry w okolicy brzucha po wcześniejszej liposukcji. Przejdź na portal derm-estetyka.pl i sprawdź, w jaki sposób medycyna estetyczna brzucha może wpłynąć pozytywnie na jego wygląd. Pozbądź się kompleksów i wybierz zabieg odpowiedni dla siebie!

Jakie efekty daje operacja plastyczna brzucha?

Operacje plastyczne brzucha takie jak liposukcja czy plastyka brzucha pomagają poprawić wygląd tej części ciała i wymodelować sylwetkę. Można je wykonać osobno lub łącznie – aby w trakcie jednego zabiegu pozbyć się nadmiaru tłuszczu i obwisłej skóry.

Po plastyce brzucha połączonej z liposukcją pacjenci odzyskują płaski brzuch i smukłą sylwetkę. Na ostateczne efekty operacji brzucha trzeba poczekać do wygojenia się ran, czasami nawet kilka miesięcy. Aby utrwalić efekt zabiegu, warto na stałe wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe i regularnie ćwiczyć.