Jak zapewnić dobrą jakość powietrza w sypialni?

Jakość powietrza ma wpływ na jakość snu. W trosce o mocny, nieprzerwany sen warto zadbać o to, by powietrze było świeże i czyste. Ważne są też inne jego cechy. By było dobre dla osób chcących się wyspać, można korzystać z różnych sposobów.
Proste sposoby na czystsze powietrze
Przede wszystkim przed snem trzeba przewietrzyć sypialnię. Warto otworzyć okno nie tylko wtedy, jak czuje się nieświeżość. Duża ilość świeżego powietrza wspomoże zdrowy sen, czyli głęboki, nieprzerwany i regenerujący. Łatwiej też będzie zasnąć. W ciągu dnia sypialnia także powinna być wietrzona. Trzeba otworzyć okno przynajmniej zaraz po nocy. Regularne wietrzenie zapobiega pojawieniu się pleśni we wnętrzu, bo jest zapewniona wymiana powietrza.
Drugi sposób na czyste powietrze to regularne sprzątanie. Zalegający kurz pogarsza jego jakość. Powietrze zanieczyszczać też mogą różne szkodliwe substancje oraz elektrosmog. Dlatego warto wstawić do sypialni kwiaty doniczkowe. Są wśród nich takie, które oczyszczają powietrze. Takie działanie mają m.in. skrzydłokwiat, paprotka, zielistka.
Inne ważne cechy powietrza w sypialni
By zapewnić sobie zdrowy sen, trzeba też zadbać o dobrą temperaturę i wilgotność powietrza. Latem może być za gorąco, by dobrze czuć się w sypialni. Warto korzystać z różnych sposobów na obniżanie temperatury. Jeśli sypialnia jest mocno nasłoneczniona, to w ciągu dnia można zasunąć rolety. Wietrzenie jej przed snem to sposób nie tylko na czyste powietrze, ale też chłodniejsze. Za gorąco może być też zimą, jeśli mocno ogrzewa się wnętrza. Nie przyczynia się to do regenerującego, zdrowego snu. Na czas spania warto obniżyć temperaturę.
W sypialni zazwyczaj problemem jest zbyt niska wilgotność powietrza. Jest ono suche, gdy kaloryfery są gorące. Suche może być też w czasie upałów. I z tego względu warto mieć kwiaty doniczkowe w sypialni. Skrzydłokwiaty i paprocie uwielbiają zraszanie. Dzięki temu pięknie rosną, a przy okazji jest nieco wilgotniej we wnętrzu. W trosce o zdrowy sen można też kupić nawilżacz powietrza.
Powietrze powinno być świeże, czyste, o umiarkowanie ciepłej temperaturze. Ważna jest dobra wilgotność powietrza. Wszystkie powyższe sposoby pomagają zadbać o jakość powietrza, a więc i snu. Paprotka w doniczce czy inny kwiat doniczkowy to jeszcze jedna korzyść. Sypialnia stanie się piękniejsza. Rośliny to naturalna i piękna ozdoba.