Jak wyleczyć uzależnienie od alkoholu?

Na pewno niejednokrotnie słyszeliśmy o tym, że ktoś jest uzależniony od alkoholu. W wielu przypadkach jest to zupełnie ignorowane, jednak nie jest to dobre wyjście, ponieważ takie zagrożenie może być realnym zagrożeniem zdrowia, a nawet życia. Jeśli chcemy udać się na terapię uzależnienia od alkoholu to wystarczy, że wpiszemy w naszą wyszukiwarkę coś takiego jak wszywka Wrocław. Wtedy znajdziemy odpowiednie miejsce, w którym taką wszywkę będziemy mogli otrzymać.

Lek skuteczny w uzależnieniu od alkoholu

Najczęściej podawanym lekiem w tego typu terapiach jest esperal Wrocław. W rzeczywistości jest to wszywka wszywana pod naszą skórę. Dodatkowo pamiętajmy o tym, że leczenie uzależnień zawsze powinno odbywać się w zaufanym miejscu i takim, które posiada w tym co robi odpowiednie doświadczenie, gdyż jest to przynajmniej w pewnym stopniu gwarancja bezpieczeństwa i skuteczności co oczywiście jest niezwykle ważne. Istnieje spora szansa, że nie wszyscy wiedzą w jaki sposób dokładnie stosuje się wszywki antyalkoholowe. W zasadzie to nie ma w tym nic skomplikowanego, bo wszystko to polega na wszyciu pod naszą skórę specjalnego implantu w postaci od 8 do 10 tabletek. Rozmieszczane są one tam gwiaździście, a dawka ustalana jest przez lekarza na podstawie takich czynników jak nasz wiek czy stopień uzależnienia. Ważną informacją jest to, że taki zabieg możemy powtórzyć dopiero po upływie 8 miesięcy.

Alkohol po wszywce – czy warto?

Ponadto warto wiedzieć o tym, że nie jest zalecane picie alkoholu po wykonaniu wszywki, ponieważ skutki takiego postępowania są zazwyczaj bardzo nieprzyjemne. Mogą być to bóle głowy, zawroty głowy, nudności, zaczerwienienie twarzy czy duszności oraz wiele innych. Zazwyczaj takie dolegliwości utrzymują się do 10 godzin. Ma to zmusić nas do tego, aby nie spożywać więcej alkoholu. Warto wiedzieć jeszcze o tym, że 24 godziny przed takim zabiegiem zakazane jest picie alkoholu. Zatem jak widać cały zabieg nie jest zbyt skomplikowany.