Jak usunąć blizny potrądzikowe? Przegląd zabiegów

 

Blizny potrądzikowe mogą być usuwane za pomocą różnych metod. Jakie z nich warto wypróbować? Sprawdź listę!

Widoczne na twarzy blizny potrądzikowe mogą być przyczyną wielu kompleksów. Można jednak je zmniejszyć lub całkowicie zniwelować. Do wyboru są różne kosmetyki oraz zabiegi gabinetowe. Gdy chodzi o usuwanie blizn potrądzikowych Kraków jest miastem dającym dostęp do wielu gabinetów, gdzie można skorzystać z profesjonalnych procedur. Na co warto się zdecydować?

1. Kosmetyki kwasowe

Bardzo dobre efekty w usuwaniu blizn potrądzikowych oraz innych zmian skórnych dają kosmetyki kwasowe przeznaczone do stosowania w domu. Stopniowo złuszczają skórę i dzięki temu wygładzają ją, rozjaśniają i nadają jej młodszy, promienny wygląd.

Do użytku domowego najczęściej stosowane są kosmetyki jak peelingi oraz serum, a także kremy z dodatkiem kwasów. Należy pamiętać o stosowaniu ich regularnie dla uzyskania widocznych efektów.

2. Peelingi kwasowe gabinetowe

Lepsze efekty w niwelowaniu widocznych na twarzy blizn dają peelingi kwasowe prowadzone w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Dzięki temu, że wykorzystują one kwasy o wyższym stężeniu, efekty zabiegów są także lepsze niż przy domowej pielęgnacji cery.

Peelingi kwasowe w gabinetach, które określane są także jako peelingi medyczne, wymagają odpowiedniego doboru i prowadzenia w bezpiecznych warunkach. Gdy chodzi o takie usuwanie blizn potrądzikowych Kraków oferuje jedne z lepszych gabinetów w kraju, gdzie klienci mogą skorzystać z profesjonalnej obsługi.

3. Mikrodermabrazja

Widoczne na twarzy blizny potrądzikowe można także usuwać z wykorzystaniem metod mechanicznych jak mikrodermabrazja.

Jest to rodzaj peelingu, w którym dochodzi do ścierania wierzchnich warstw skóry, co prowadzi jednocześnie do zmniejszenia widoczności zmian jak blizn. Podobnie jak w przypadku innych typów peelingów ważne jest systematyczne prowadzenie mikrodermabrazji.

4. Laserowe usuwanie blizn

Wśród skutecznych metod polecane jest także laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Kraków również daje dostęp do takiego zabiegu.

Usuwanie blizn za pomocą lasera powoduje, że można skutecznie pozbyć się nawet dużych i głębokich zmian. Laser oddziałuje na skórę, co daje efekt jej miejscowego uszkodzenia, aby w ten sposób doprowadzić do jej regeneracji.