Jak soczewki relaksacyjne wspierają nasze oczy?

Okularowe soczewki relaksacyjne to nowoczesne szkła do okularów zaprojektowane z myślą o potrzebach wzrokowych osób korzystających na co dzień z urządzeń cyfrowych. Szkła relaksacyjne redukują uciążliwe objawy cyfrowego zmęczenia oczu (DES), z którym zmaga się większość z nas – użytkowników komputerów, tabletów i smartfonów. Soczewki relaksacyjne do okularów gwarantują również większy komfort widzenia z bliskiej odległości. Dowiedz się, czym wyróżniają się soczewki relaksacyjne i w jaki sposób mogą wesprzeć Twoje oczy przemęczone pracą w cyfrowym świecie.

Jak działają szkła relaksacyjne, czyli soczewki okularowe ze wsparciem akomodacji?

Szkła relaksacyjne do okularów mają innowacyjną konstrukcję ze specjalną strefą wsparcia wzroku, dzięki której oczy wpatrzone w ekran smartfonu czy monitor komputera mogą nieco odetchnąć od zbyt intensywnego dla nich wysiłku akomodacyjnego, jaki jest konieczny, abyśmy widzieli ostro zarówno widoczną na ekranie treść, jak i obiekty ulokowane w różnych odległościach od twarzy. Czy zdarzyło Ci się już, że po kilku godzinach użytkowania komputera lub telefonu rozbolała Cię głowa, oczy bolały, piekły, były zmęczone i podrażnione, a do tego widziałeś nieostro? To właśnie objawy cyfrowego zmęczenia oczu, których przyczyną jest nadmierny wysiłek akomodacyjny oczu. Soczewki relaksacyjne zmniejszają ten wysiłek i eliminują objawy zmęczenia oczu. Najnowszej generacji okularowe szkła ze wsparciem akomodacji stworzone przez SEIKO – twórcę najbardziej zaawansowanych technologii optycznych i producenta najwyższej klasy soczewek okularowych – redukują symptomy DES, umożliwiają płynne przenoszenie wzorku na różne odległości oraz zapewniają maksymalnie ostre i komfortowe widzenie nawet po wielu godzinach spędzonych przed komputerem. Okularowe soczewki relaksacyjne SEIKO SmartZoom występują w czterech wariantach o różnych wartościach wsparcia akomodacji, dzięki czemu można dobrać je do indywidualnych potrzeb wzrokowych w zależności od stopnia zaawansowania cyfrowego zmęczenia wzroku, wieku czy trybu życia. Soczewki SEIKO SmartZoom powstają przy wykorzystaniu unikatowych technologii, m.in. Balance Zone Technology, dzięki czemu są to wyjątkowo estetyczne, lekkie i cienkie szkła okularowe gwarantujące perfekcyjną ostrość widzenia na całej powierzchni soczewki.

Kto powinien wybrać okulary relaksacyjne?

Szkła relaksacyjne to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto w swojej pracy lub podczas aktywności w życiu prywatnym korzysta z urządzeń cyfrowych. Już dwie godziny dziennie spędzone przed komputerem wystarczą, by oczom zagrażało cyfrowe zmęczenie i pojawiły się niechciane dolegliwości. Soczewki relaksacyjne do okularów to najskuteczniejszy sposób, by zapobiegać objawom DES i zapewnić oczom lepsze warunki do pracy, a to gwarancja ich zdrowia i dobrej kondycji. W okulary relaksacyjne powinien zatem wyposażyć się każdy, komu zależy na dobrej jakości widzenia, komforcie i własnej efektywności w wyzwaniach podejmowanych każdego dnia w związku z pracą, nauką czy relaksem w cyfrowym świecie. Szkła relaksacyjne do okularów to również idealny wybór, jeśli w ciągu dnia często zmuszasz oczy do patrzenia z bliska – czytasz, wypełniasz dokumenty itp., ponieważ dzięki nim Twoje oczy mniej się zmęczą, a Ty unikniesz złego samopoczucia i problemów związanych ze złą jakością widzenia.