Jak pozbyć się problemów z łysieniem?

Problemy z łysieniem są niezwykle bolesne. Mogą powodować spadek samooceny, wstyd czy poczucie niepokoju i smutku. Na szczęście obecnie wiele osób może skorzystać z rozwiązania, które pomaga pozbyć się tego problemu.

  1. Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?
  2. Jak przygotować się do zabiegu przeszczepu włosów?
  3. Jak wygląda zabieg przeszczepu włosów metodą FUE?
  4. Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu przeszczepu włosów?

Co warto wiedzieć o przeszczepie włosów i kto powinien się na niego zdecydować? Spróbujmy dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.

Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

Przeszczep wlosow metodą FUE to taka metoda przeszczepu włosów, która polega na pobraniu niezwykle zaawansowanym urządzeniem jednostek mieszkowych (są to mieszki włosowe w liczbie od 1 do 5). Ogromną zaletą całego zabiegu jest fakt, że nie pozostają po nim blizny – ani w miejscu pobrania, ani w miejscu przeszczepu. Ponadto jest to procedura bezbolesna, ponieważ przeprowadza się ją w znieczuleniu miejscowym. Przeszczep włosów FUE jest doskonałą metodą dla wszystkich osób, cierpiących na łysienie androgenowe, łysienie pourazowe czy pozapalne w fazie remisji. Może sprawdzić się także dla tych, którzy mają blizny skóry owłosionej, na przykład skóry głowy oraz dla tych, którzy z jakichś powodów chcą poprawić swoje owłosienie na głowie, twarzy czy nawet w okolicach intymnych. Ze względu na to, że skuteczność przeszczepu włosów metodą FUE jest bardzo wysoka, wiele osób decyduje się właśnie na to rozwiązanie.

Jak przygotować się do zabiegu przeszczepu włosów?

Aby odpowiednio przygotować się do zabiegu pacjent powinien przede wszystkim wykonać wszystkie niezbędne badania, które pozwolą stwierdzić, czy przeszczep włosów będzie dla nich bezpieczny. Jeżeli to konieczne, należy zrezygnować z przyjmowania określonych leków. Warto jednak zaznaczyć, że wszystko to musi odbywać się po konsultacji z lekarzem. Do zabiegu transplantacji włosów nie trzeba podchodzić na czczo. Warto zdecydować się na taki ubrania, które nie będą drażnić miejsca przeszczepu, na przykład zapinaną na guziki koszulę. W dniu zabiegu zaleca się także umycie włosów bardzo łagodnym szamponem. Poza nim nie należy stosować żadnych innych kosmetyków.

Jak wygląda zabieg przeszczepu włosów metodą FUE?

Przeszczep włosów to zabieg bezbolesny, przeprowadzany bez narkozy, ale w znieczuleniu miejscowym. Całość trwa zazwyczaj kilka godzin – dokładny czas jest zależny od tego, jak duża ilość mieszków włosowych ma być przeszczepiona. Najpierw następuje zgolenie włosów w miejscu dawczym i pobranie jednostek włosowych. Następnie w miejscu biorczym wykonywane jest mikroskopijnej wielkości nacięcie. Przy pomocy specjalistycznego narzędzia zostają w nie zaimplementowane jednostki włosowe. Po zakończeniu całej procedury miejsce biorcze zostaje opatrzone. Warto zaznaczyć, że zazwyczaj w czasie zabiegu są przerwy, podczas których pacjent może coś zjeść, zmienić pozycję czy po prostu odpocząć.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu przeszczepu włosów?

Niestety, zabieg przeszczepu włosów nie zawsze może być wykonany. Pierwszym z nich jest ciąża oraz karmienie piersią. Przeszczep włosów nie może być także wykonane, jeżeli pacjent cierpi na łysienie plackowate, nowotwór lub posiada różnego rodzaju zmiany skórne w miejscach, w których miałby być przeprowadzony zabieg. Przeciwwskazaniem do wykonania przeszczepu są także nieuregulowane ciśnienie krwi oraz niewyrównana cukrzyca, a także stosowanie leków przeciwkrzepliwych. Aby mieć stuprocentową pewność, czy zabieg można przeprowadzić, najlepiej skonsultować się z lekarzem czy innym specjalistą w tym zakresie.